Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire veszélyes a menaloma?

Mennyire veszélyes a menaloma?

Figyelt kérdés
Túl lehet élni, ha időben észreveszik? Tapasztalatokra lennék kiváncsi! Köszönöm előre is!
2008. nov. 12. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Túl lehet élni, itt vagyok rá az élő példa. Ha idejében diagnosztizálják és műtik, teljesen tünetmentes lehetsz.

Maga a műtét nekem tíz percig tartott és teljesen fájdalommentes volt:)

Amúgy melanoma, nem menaloma!

2008. nov. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon időben észreveszik, túl lehet élni. Amúgy ez a legagresszívebb ráktípus, ha későn veszik észre, az esély szinte 0. (átlagos 5 éves túlélés kb. 10%)
2008. nov. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Bocsi hogy rosszul írtam. Nem én szenvedek ilyen betegségben, hanem az egyik ismerősöm. Most vették rajta észre, már kicsi kora óta jönnek elő rajta az anyajegyek, de még csak most jöttek rá mi az. 1 éven keresztül kemoterápiás kezelést kap. Megfelelő ez? Jól csinálják?
2008. nov. 13. 14:54
 4/8 anonim ***** válasza:
kérdező, most nagyon megijesztettél. Rajtam is sok száz anyajegy van, mondhatnám azt, hogy nem túl esztétikus, egy időben fél évente jártam kontrollra, de lassan két éve, hogy nem voltam, pedig mikor utoljára voltam a bőrgyógyász két anyajegyet megnevezett, amit valszeg le kell vetetnem. épp most keresek bőrgyógyászt!Nem tudtok egyet? város: Bp.
2008. nov. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok, az első válaszoló vagyok, aki átesett ilyenen!

Tudom, hogy ez nem fórum, elnézést kérek mindenkitől, de a téma komolysága talán felment az oldal szabályainak betartása alól.

A melanoma a bőrrák legkétélűbb formája, egyrészről a későn felismert esetek mortalitási (halálozási) százaléka nagyon magas, ugyanakkor a korán felismerteket szinte 100 %-os biztonsággal meg lehet gyógyítani.

Kezdjük azzal, hogy a melanoma nem azonos az anyajeggyel.

Anyajeggyel száz évig el lehet élni vidáman, melanomával nem. A kettő közötti különbséget CSAK orvos tudja nagy biztonsággal megállapítani, végleges eredményt a kimetszett mintából a szövettani vélemény ad.

Engem az onkológiai intézetben műtöttek (ha azt a tíz perces beavatkozást műtétnek lehet nevezni) teljesen fájdalommentes volt, az orvosok és a nővérek is hihetetlenül rendesek voltak. Azóta (3 év) tünetmentes vagyok kemoterápiára, sugárra nem kellett járnom, de csak azért, mert időben elmentem. Minden a bőrötökön kialakult elváltozást nézessetek meg azonnal!!!!

Jó egészséget és szép bőrt kívánok mindenkinek!:-)))

2008. nov. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia utolsó válaszoló! én az utolsó előtti vagyok! bár nem fogalmaztam egyértelműen, de persze tudom, hogy mi az anyajegy és melanoma közötti különbség. Sajna a bőröm 70%-a tele van anyajeggyel, de a maradék 30%-ban úgy nézek ki mint a szita. hegekkel teli a bőröm. :( úgyhogy tudom hogy miről beszélsz, csak szöget ütött bennem a felismerés, hogy amit a dokim két évvel ezelőtt veszélyes anyajegynek minősített, azt azóta nem nézettem meg. Sajna a dokimmal volt egy kis nézeteltérésem és azóta hozzá nem járok, ezért is keresek igen sürgősen bőrgyógyászt! mert aggódom azért a két anyajegyért, amit ő veszélyesnek ítélt, és leszedetésre javasolta.
2008. nov. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia 21.48-as küldtem privátot.
2008. nov. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm megkaptam a privit! jól lehordtál, hogy lusta vagyok, de igazad van! Csak kicsit már nyűgnek éreztem, hogy nyaggassanak órákig. de ha bőrrákom lenne és haldokolnék, akkor visszasírnám az időt, hogy miért sajnáltam azt az egy órát magamra? úgyhogy ma felhívom a körzetit! kösz a bíztatást!
2008. nov. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!