Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire használ a gumis...

Mennyire használ a gumis tartásjavító heveder? És körülbelül mennyi idő alatt jön helyre a hanyag tartásom?

Figyelt kérdés

Voltunk az ortopédián ahol azt mondták hogy enyhe fokú gerincferdülésem van, és hanyag tartásom. Ez pár hónapja volt, azóta is folyamatosan KÉNE hordanom a hevedert, de kb. 1 hetet volt rajtam összesen. Nagyon nem bírom megszokni és egyszerűen folyton arra gondolok amikor rajtam van hogy mikor vehetem le ezért egy órát sincs rajtam. Mennyi időt kéne kibírni? És gogy szokhatnék hozzá?

Eddig igazából úgy voltam vele hogy nem érdekel, akkor sem bírom elviselni, de vissza kell menni fél év múlva kontrollra, ahol újra megnézik.



2019. jún. 22. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:

A te érdeked, hogy hordjad. Gondolom még fiatal vagy és van remény arra, hogy helyre jön a gerinced. Élj vele!

Ha a gerinchez egyszer hozzányúlnak, műtik, sosem lesz már olyan, mint kene lennie. Ideig óráig tudják a tüneteket enyhíteni, de folyton újabb problémák lesznek vele.


A hevederhez hozza kell szokni, azért kenyelmetlen, esetleg fájdalmas, mert külső erővel próbálja jó helyen tartani a gerincet, tehát ellentétes terhelés éri. Pont úgy, mint egy új cipőt, ami feltöri a lábadat vagy egy kemény ludtalp betét ezt is meg lehet szokni.


Először is döntsd el, hogy használni akarod, mert javítani szeretnél az állapotodon. Ha ez megvan, akkor első nap vedd fel és ha érzed, hogy nagyon kellemetlen, akkor vedd le. Ezt párszor játszd el egy nap, ha csak 5-5 percekre, az is jó. Pár nap után vedd fel és viseld egy órát, utána vedd le. Ezt aznap meg ismételd meg mégegyszer. Ahogy hozzászokik a gerinced egyre több időt tölts benne.

Az elején hasznos lehet valami “jutalommal” kombinálni a dolgot, pl hallgasd a kedvenc zeneidet, válassz ki egy sorozatot vagy könyvet amit csak akkor nézel/olvasol, amikor rajtad van, ilyesmire gondolok. Így a figyelmedet is el lehet terelni, könnyebb lesz megszokni.

2019. jún. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Megpróbálom fokozatosan hozzászoktatni a gerincemet, jó tanácsak adtál! :)
2019. jún. 22. 18:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Amúgy annyi haszna van, mint mankónak lábfájs esetén. Nem ettől fog meggyógyulni
2019. jún. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor mitől?
2019. jún. 24. 08:53
 5/6 anonim ***** válasza:
edzeni KÉNE
2019. jún. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De hát edzek mindennap.
2019. jún. 24. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!