Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pókcsípés?! Veszélyes lehet?

Pókcsípés?! Veszélyes lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Csípett már meg valakit pók? Munkahelyen voltam térdnadrágban szombaton (pláza), délután nagyon viszketett a lábam, láttam hogy van egy szúnyogcsípésem, mellette egy nagy piros folt. Azt hittem az is szúnyogcsípés. Másnapra nem múlt el, viszketett, fájt, kentem Fenistillel, semmi. Este anyukám bekente teafaolajjal meg ecetes vízzel, mára halványodott a piros folt, picit lilás körülötte, kívül piros. Ahogy keresgéltem, azt találtam hogy pókcsípés, de mellé bedobott olyan cikkeket, hogy "megcsípte a pók, 2 hét múlva meghalt"… köszi. A fájáson, viszketésen és enyhe feszülésen kívül nincs semmi baja, orvos látta, ha rosszabb lenne, menjek vissza. Valakinek van ezzel tapasztalata? Volt már valakinek? Lehet bajom tőle, vagy elmúlik magától?


2019. jún. 24. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
Magyarországon nincs olyan pókfaj, aminek veszélyes a csípése. A legdurvább darázscsípés erejű.
2019. jún. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Csak a neten olvastam, hogyha lila vagy kék és duzzadt akkor menjek orvoshoz..de mivel múlik hátha nincs baj.
2019. jún. 24. 15:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Az interneten mindenfélét írnak, nekem is mindig sikerül valamit találnom amitől megijedek...


DE ettől egészen biztos hogy nem lesz semmi bajod, az itteni pókoknak nem veszélyes a csípésük. Egyébként még az is lehet, hogy az is szúnyogcsípés, rajtam voltak már szúnyogcsípések amik hasonlóan néztek ki. Mindenesetre nem lesz tőle bajod, elmúlik magától. :)

2019. jún. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!