Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek normális ha ennyi...

Szerintetek normális ha ennyi a vérnyomásom?

Figyelt kérdés
Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni. Általában szoktam néha mérni a vernyomásom mert sokszor vagyok rosszul mint pl.:szédülés, gyengének érzem magam,mellkasom fáj egyszer kétszer volt már az is hogy elájultam de az utóbbbi az konkrétan 4alkalom volt és még tavaly. Voltunk orvosnál szintén tavaly ő azt mondta hogy van néhány tini akinél ez előfordul,hogy ingadozik a vérnyomása meg ugye most ez az időjárás változás is rátesz egy kalappal,de mostanában elégsokszor mutatta ki a mérő a szív jelet felül. Szerintetek érdemes lenne ezzel megint orvoshoz fordulni,mert kicsit félek az olvasottak alapján,de mivan akkor ha nincs semmi bajom csak túl aggódom? Egyébként 16éves lány vagyok és például ma ez volt a mérőn v:86,v:58,p:85. Hát köszönöm segítséget előre is

2019. júl. 10. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nem csoda, hogy szédelegsz, ez nagyon alacsony. Igyál sok vizet. Kávét szoktál inni?
2019. júl. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem mozogtál sokat mielőtt megmérted és nyugalmi állapotban lett ez az eredmény akkor nincs miért aggódnod.
2019. júl. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagyon alacsony. Ha mindig ilyen és nemcsak egy-egy kirívó alkalom, akkor érdemes orvoshoz menni. A szív jel gondolom, arra utal, hogy a szívritmus sem volt rendben. Azt is érdemes megnézetni. Mondd el az orvosnak, hogy nemcsak néha van ilyen, ha sokszor.
2019. júl. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
1. Hát anyukám erőlteti ezt a kávés dolgot, hogy az jót tesz a vérnyomásomnak és néha szoktam inni,de azért meg vagyok nélküle őszintén nem rajongok érte.
2019. júl. 10. 11:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a szívritmusoddal is gond van, akkor orvoshoz kell menni, azon nem segít a kávé.

Nem biztos, hogy van valami bajod, de jobb megnézetni.

2019. júl. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyon alcsony. Érdemes elmenni vele a háziorvoshoz és nézetni egy labort/vérképet. Sokmindentől lehet alacsony. Lehet akár vérszegénység is.
2019. júl. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezzel mindenképpen érdemes orvoshoz fordulni.
2019. júl. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!