Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pánikbeteg vagyok, és sok...

Pánikbeteg vagyok, és sok mindentől félek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pszichiáterre jártam kétszer, és hamarosan ismét elmegyek oda. Viszont nagyon gyakran vannak félelmeim, és nem tudok őket kiverni a fejemből....Halálfélelmem van, attól félek, hogy lesz halálos betegségem, vagy epilepszia rohamom, pedig egészséges ember vagyok, és mégis félek ezektől, inkább élvezném az életet, de nem tudom mi a mód erre.....

2019. júl. 12. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Olyan dolog kell ami lefoglal és az agyad nem kezd el ilyenek agyalni. Minnél több időt szabadba menni bármennyire is rossz és félelmetes ne hagyd magad burokba zárni menni és menni ahol behatások érnek mégha összekell szorítani fogaidat is tedd meg vagy sírj végy egy mély levegőt és lépj ki az utcára akár kis körökre is.
2019. júl. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Az előttem válaszolónak igaza van!

Nekem a kutyák segítettek, (legjobb a benti) 😅 és az, hogy megbeszéltem magammal, hogy ezek tiszta hülyeségek, hogy VELEM NEM TÖRTÉNHET MEG (nem pont velem) <- Mindig ez van a fejemben!! és még az, hogy kezdtem leszarni a dolgokat. Elkezdtem fényképezni, ugye kutyázni, sokat kint lenni pl. az udvaron, barátokkal lenni, bár már tőlük azóta eltávolodtam..

Az én tippem, hogy próbálj nem gondolni ezekre, ne érdekeljen, mondd magadnak, hogy nem érdekel.. tudom kicsit furi, h magaddal vitatkozol 🤣 de na, valahogy le kell küzdeni! Hallgass “mulatós” zenét, táncolj, énekelj. Hidd el jobb lesz.

2019. júl. 13. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ja, és sírd ki magad! Utána mindig jobb. Mondd hangosan a problémáid. Én így csináltam. Igaz, még vannak kisebb félelmeim, de sokkal jobb. Beszélgess a szüleiddel, vagy akiben megbízol, sírd ki magad nekik, mondj el MINDENT. Sok sikert
2019. júl. 13. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Hálás vagyok rátok! Akkor mehetek szerezni egy macskát :c
2019. júl. 14. 21:31
 5/6 anonim válasza:
Én is átestem ezen, rengeteg szomorúság ért egyszerre és olyan dolog amiben mások döntöttek felettem és így az álmomat kellett feladnom, ezekkel nem bírtam megbírkózni és pánikrohamaim lettek, sőt hirtelen kényszeres gondolataim is, hogy másokat vagy magamat bántom, féltem minden veszélyes tárgytól és próbáltam kerülni őket, teljesen mintha egy belső világban tengődtem volna nem bírtam a körülöttem levő dolgokra koncentrálni, de pár nap alatt sikerült elhatároznom, hogy nem szabad a végtelen gondolatmenetemre figyelnem, hanem bele kell vetnem magam olyan dolgokba, amiket szeretek, vagy szerettem azelőtt csinálni és hogy nem kell mindig a legjobb külsőmet mutatnom, nekem is lehetnek rossz napjaim vagy érzéseim. Mostanra alig fordul elő egy pánikroham vagy egy rossz érzés. Rá kellett jönnöm, hogy nem alakulhat minden úgy, ahogyan elterveztem és azokat muszáj elengednem, hogy jól tudjam érezni magam. A lényeg az, hogy ha jönn egy ilyen érzés vagy kezdek pánikolni, akkor azonnal el kell folytanom és olyan dologgal foglalkozni, amit élvezek, ahol meg nem változtathatok valamin, ott el kell engednem vagy meg kell bocsátanom.
2019. szept. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Xanax.viselkedesterapia
2021. márc. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!