Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anyukám ma volt vérvizsgálaton...

Anyukám ma volt vérvizsgálaton. Az egyik tumormarker aminek a felső határértéke 31, most 37. A primer daganat emlőrák, amit 20 éve operáltak neki, majd négy éve csontáttét. Eddig jó volt a tumormarker eredmény. Ez nagyon kiugró most?

Figyelt kérdés
Augusztusban ismét megy vérvételre, ha annak az értéke is magas lesz, elküldik sürgősségi CT re. Eléggé ideges vagyok. Tudna valami hozzáértő ember válaszolni, hogy ez most mit jelent? Sajnos nem tudom megmondani hogy melyik tumormarkert nézték neki.

2019. júl. 17. 14:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt hiszem a CA 15-3 marker az...
2019. júl. 17. 14:54
 2/7 anonim válasza:
Szerintem inkább orvost kérdezz ezügyben...
2019. júl. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Ez a tumormarker elsősorban az emlőt éríntő elváltozásoknál/betegségekben emelkedhet.


Ha növekszik, vagyis a következő alkalommal magasabb lesz mint 37 akkor az a kiújulásra utalhat.

Ha emelkedett az érték, mint most, akkor az lehet jóindulatú elváltozás is, cirrózis, daganat. De azt is jelezheti, hogy rosszindulatú primer elváltozás van a peteféstekben, méhnyakban, májban stb.

Az is lehet akár, hogy valami befolyásolta a vizsgálatot, vagy mérési hiba. Az ismételt vizsgálat lesz majd a döntő.

2019. júl. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. júl. 18. 13:27
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Sok erőt, és kitartást! Legyen szerencsétek, és anyukád sokáig élhessen még a csontátéttel. Édesapám 2 hónapja halt meg, előrehaladott prosztatarák következtében, ami szintén csontra adta az áttétet. Mire PET CT-re került a sor, már tele volt szegény. Első tünettől számított fél év, és meghalt. De ha anyud orvosi felügyelet alatt kezelve van, akkor jó esélye van, a hosszas tünetmentes, vagy enyhén tünetes túlélésre.
2019. júl. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Fogadd őszinte részvétem!

anyukámnak több mint öt éve van áttét és folyamatos orvosi felügyelet alatt van. Átnézve a papírjait amikor hazajött, az orvos azt írta, minimális az emelkedés.. csak így elsőre megijedtem.

2019. júl. 21. 17:51
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Na ez jó hír.. :)
2019. júl. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!