Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek, hogyan vessek...

Szerintetek, hogyan vessek véget annak, hogy folyton olyan érzésem van mintha pisilnem kéne?

Figyelt kérdés
3 hónapja voltam egy buszúton ahol 2 óránként megállt a busz,szóval stresszeltem, hogy mi lesz ha pisilnem kell és folyton olyan érzésem volt mintha pisilnem kéne egész úton. Otthon meg van amikor 5 órán át nem megyek el mosdóba. Utána pár hétig minden rendben volt, nem volt ilyen érzésem. Viszont ezután mostmár az van, hogy ahogy kilépek a házból olyan érzésem van mintha pisilnem kéne. Gondolom ez pszichés betegség. Én már nem bírok így élni.

2019. júl. 19. 08:24
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem pszichés betegség, húgyúti fertőzés jele lehet. Menj el orvoshoz, ő, ha elég alapos, valószínűleg továbbirányít egy urológushoz. Ott mintát vesznek a húgycsövedből (egyáltalán nem fájdalmas), és kitenyésztik. A kitenyésztett baktériumok alapján tudnak antibiotikumot javasolni, ami legfeljebb pár hét alatt megoldja a problémát. Én mindenképp javasolnám, hogy menj el és csináld ezt végig (ha nő vagy, lehet, hogy a nőgyógyász is segíthet), egy minimális kellemetlenségért cserébe megszabadulhatsz a több hónapos problémától.
2019. júl. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem tudom, férfi vagy-e, vagy nő, de ha az előbbi, akkor még hozzátennék valamit. Ha a fenti kezelés elenére sem múlik el a probléma, akkor valószínűleg felhúzódott a fertőzés a prosztatádba. Azt nagyon nehéz antibiotikummal elérni, mert rossz a vérkeringése, ezért 4 héten át tartó antibiotikum-kúrát kell tartani.
2019. júl. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Lány vagyok.
2019. júl. 19. 08:57
 4/10 A kérdező kommentje:
De szerintem nem fertőzés, akkor folyton kéne pisilnem,nem csak akkor amikor kint vagyok. De azért köszönöm, a választ, kipróbálom amit írtál!
2019. júl. 19. 08:58
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem fog urológushoz küldeni a háziorvos, hanem tesztcsíkot dug a vizeletedbe.

Emellett javaslom, hogyha az étrended nem elég rostdús, akkor egyél több rostot. Ha ugyanis kemény a székleted, akkor az is okozhat ilyen panaszt, hogy kvázi odabentről nyomja a hólyagod.

2019. júl. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És valaki nem tudja, hogyha ez pszichés dolog miatt van akkor hogyan lehetne megállítani?
2019. júl. 19. 20:03
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez pszichés, értelemszerűen. A fertőzés nem válogat helyszín szerint.
2019. júl. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Szerintem szorongás miatt van.
2019. júl. 22. 22:53
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat meg akik priviben segítettek azoknak is! Rájöttem mit kell csinálni: fejben dől el az egész, csak meg kell győznöm magam, hogy mekkora hülyeség emiatt stresszelni, és sokal jobban vagyok!
2019. júl. 26. 19:02
 10/10 anonim válasza:
Szia! Nem tudom aktuális-e még, de nekem éveken keresztül volt ez a problémám. Már azt hittem elment az eszem, állandóan pisilnem kellett, úgy alakítottam mindig mindent, hogy eltudjak menni pisilni de így is 10 percenként rám jött. Borzalmas volt. De rájöttem, hogy mi volt az én problémám: a kávé. Koffeinallergiám/érzékenységem van. Az állandó vizelési inger mellett pánikoltam és olyan volt mintha mindig izgulnék vagy ideges lennék. Valamikor ha mással utaztam, hozzám se lehetett szólni, hogy "erre" figyeljek. Amióta nem kávézom, teából is csak koffeinmentes, azóta nincsen semmi problémám. Igazából már vagy 2 éves sztori, de úgy éreztem le kell ide írnom, hátha segítek valakinek. Persze nem vagyok orvos, egy kivizsgálás sosem árt, de én 100%ban biztos voltam benne, hogy ez pszichés és igazam volt :)
2020. nov. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!