Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megcsípett egy lódarázs. Mit...

Megcsípett egy lódarázs. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tudtommal nem vagyok allergiás semmire, de lódarázs még nem csípett meg. Menjek ügyeletre, vagy amíg a fájdalmon kívül nincs semmi más tünet, addig ne menjek?

2019. júl. 21. 12:50
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem vagy rá allergiás, ha az lennél, nem lett volna időd a kérdést kiírni. Savas borogatást tegyél rá (citrom, ecet).
2019. júl. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt azért kétlem, hogy nem lett volna időm kérdést kiírni. Már 3 órája csípett meg, 2,5 órája mellkasi fájdalmam van, tenyérnyi vörös foltok vannak rajtam több helyen, némelyikbe kis viszketős hólyagok, valamelyik folt nem viszket, az arcom is vörös foltos. Sose láttam ilyet magamon.
2019. júl. 21. 15:55
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
B&szki...Ugye elmentél ügyeletre???
2019. júl. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Ne haragudj, akkor csak simán hül@e vagy. Azonnal ügyeletre kellett volna menned, a következő lehet, hogy megöl.
2019. júl. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem mentem ügyeletre. Utána még egy tenyérnyi viszkető folt jött ki rajtam, aztán szép lassan enyhültek a tünetek. Elmúltak a foltok, megszűnt a mellkasi fájdalom. Nem szoktam orvoshoz rohanni rögtön. Párszor mértem vérnyomást, az rendben volt, pulzus is normál volt, légszomjam nem volt, a fájdalmakat és a viszketést leszámítva nem volt rossz közérzetem.

Legközelebb viszont azonnal megyek, mert nagyobb baj is lehetett volna, és ez a 4-5 óra nem volt túl kellemes.

Sajnos ki vagyok téve ennek, mert a fa alól szedem naponta többször a lepotyogott gyümölcsöt cefrének, és nagyon sok lódarázs van. Próbálok vigyázni, de ez most a gyümölcs alatt volt, nem láttam, és sikerült is megfognom. "Picit" nagyobbat csíp, mint a kis darázs. :)

Köszönöm a válaszokat!

2019. júl. 21. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!