Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Éjfél előtt képtelen vagyok...

Éjfél előtt képtelen vagyok elaludni. Miért van ez?

Figyelt kérdés

Tegnap össz-vissz 4 órát aludtam, aztán este csak éjfél után tudtam elaludni, pedig álmos voltam.

Hiába kelek mindennap 6 órakor, egyszerűen nem tudok időben elaludni. Hajnali 2-kor szoktam álomba szenderülni, és kezdem érezni a 4-5óra alvásaiamat.

Ez miért van?

(Középiskolás vagyok)



2019. júl. 21. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Mert nem vagy eléggé lefárasztva sem fizikailag, sem szellemileg.
2019. júl. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%
Sok benned a naponta fel nem használt energia.
2019. júl. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem meg nem azért van, gondolom ha valaki minden nap 6kor kel, akkor van dolga, tehát elfoglalja magát napközben


Én ugyanígy vagyok, akármennyit dolgozom, akármilyen fáradt vagyok, nem tudok éjjel 1-2 előtt elaludni, aztán alig bírok felkelni.

Ezt alvászavarnak hívják, leginkább úgy lehet kezelni, hogy megpróbálsz rutint vinni a napjaidba, pl. minden nap ugyanakkor zuhanyzol, ugyanakkor vacsorázol, aztán akkor beáll a szervezeted a normális lefekvésre jó esetben

2019. júl. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Rossz válaszok. Ez nem alvászavar, az emberek kb 30 %-a ilyen (bagolytípus)
2019. júl. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

Az is egyfajta alvászavar, circadian ritmuszavar legalábbis

A világ normális berendezkedése úgy van hogy reggel indul és este végződik, tehát ami ettől eltér az valamilyen formában kóros, tök mindegy milyen nevet aggatunk rá

2019. júl. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a pszichiáter, hogy ez alkati dolog. Ahogy írta valaki: bagoly tipus. Hiába fárasztja le magát, aludni nem tud. Ez egy társadalmilag erőltetett dolog, hogy 6-kor kell fölkelni.
2019. júl. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!