Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Kb 5 éve tart a testvérem...

Kb 5 éve tart a testvérem folyamatos hizása. Ha megemlítjük neki akkor berág ránk, látszik hogy rosszul esik neki, de mégsem tesz ellene. Valami tanács esetleg?

Figyelt kérdés
Csináltunk többször egészséges kaját , de nem igen ette. Inkább evett valami mást sok mennyiségben. Nincs akaratereje?? Néha mintha nem bánná , ahogy kinéz. Én elfogadom , de egészségét kockáztatja.

#hízás #testvér #evés #akaraterő hiánya
2019. júl. 25. 23:06
1 2
 1/12 zsofimágus ***** válasza:
100%
Szerintem üljetek le és próbáljatok vele komolyan beszélni. Vagy akát menjetek el sétálni vagy biciklizni mert ez a kis mozgás is jobb mint az otthoni semmit tevés
2019. júl. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Fiú vagy lány? És mennyi idős? Akkor más más módokon lehetne motiválni.
2019. júl. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az évek során már többször sikerült rávenni futásra , görkorcsolyázásra , azonban gerincferdülése van , ez megnehezíti. Itthon kellene elsősorban tornáznia , de nem teszi:((.


21 éves , fiú

2019. júl. 26. 07:24
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Minél tapintatosabban kérdezel/kérdeztek rá annál jobb. Mint írtad is nem kedveli a témát, aminek két oka lehet.

Egy: nem biztos hogy a kérdezés stílusa megfelelő, lehet piszkálásként vagy akár támadásként értelmezi akkor is ha alapvetően nem ilyen szándékkal kérdeztek


Kettő: ő is tisztában van azzal ahogy kinéz hiszen nem vak, semmi szüksége arra hogy ezt még valaki elmondja neki


Namármost ugyan nem tudom milyen gyakran kérdezgetitek erről, de lehet célravezetőbb lenne egy ideig hanyagolni a témát, mert úgy tűnik nincs eredménye aztán lehet majd idővel saját magától hozza szóba.


Azt sem tudom mennyi az a hízás ami miatt itt megkongattad a vészharangot, de ha nem olyan vészes (mondjuk 15 vagy 20kg) akkor lehet nem is kellene őt ezért kérdezgetni. Ha pedig őt egyébként nem zavarja akkor meg főleg nem kellene ezért mindig szóba hozni. Persze egy kis sport sosem árt, de akkor valami olyat kell neki csinálni amit szeret különben csak szenvedés lesz amit abba is hagy nagyon gyorsan.

2019. júl. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Persze Ő is tisztában van ezzel a helyzettel. Már többször mondta neki az orvos , hogy diétáznia kell. Ez működött kb 1-2 hétig.


Figyelünk arra , hogy ne legyen sértő , de ez elég kritikus téma attól függetlenül hogy mikor és hogyan kérdezünk rá , avagy említjük meg neki.


Természetesen nem dörgöljük folyamatosan az orra alá. Tényleg csak rávezetjük mikor a helyzet úgy hozza.

2019. júl. 26. 12:42
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Hát lehet egy ideig akkor sem kéne szóba hozni csak ha ő megteszi. Eddig sem volt a rávezetésnek vagy tanácsnak haszna valószínű ezután sem nagyon lesz. Tényleg csak annyit lehet tenni hogy megvárjátok amíg saját maga nem változtat rajta. Vagy esetleg mutatni kell neki valami nagyon komoly elrettentő példát. Ez persze csak az én személyes véleményem. Sok sikert kívánok.
2019. júl. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló szituáció áll fenn. Öcsém, aki most 18 az elmúlt 3 évben hízott sokat. Én is sok módon próbáltam segíteni neki, eddig eredménytelenül. Nem akarom leírni mert kicsit összetett, de ha gondolod privátban kibeszélhetjük a témát. Hátha ketten kiötlünk valami újat.

Üdv

2019. júl. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
azt esetleg elárulod hogy hány kilóról hányra hízott?
2019. júl. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Huha 50 környékén volt most pedig 90 körül lehet azt hiszem
2019. júl. 29. 09:45
 10/12 A kérdező kommentje:
Persze teljesen aránytalanul!!
2019. júl. 29. 09:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!