Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mitől lehet ilyen jó erőben...

Mitől lehet ilyen jó erőben az apósom?

Figyelt kérdés

Az apósom 87 éves. Láncdohányos 17 éves kora óta, most napi 2 és fél doboz cigit szív naponta, bivalyerőset.

Krákog, kehácsol és szidja a cigit, mint a fene. De nagyon jó erőben van, én ilyen fitt 87 éves embert még nem láttam.

Fával fűtünk, és egészben hozzák, nekünk kell összevágnunk. És az öreg, mióta ismerem (lassan 20 éve) minden egyes alkalommal kijön segíteni. És nem csak olyan öregesen, kemény fizikai munkát végez. A cigi megállás nélkül kilóg a szájából, és tényleg mintha beleröhögne az öreg az orvosok képébe, hogy "Tessék, itt vagyok. Még élek."

Orvost akkor látott utoljára, mikor a feleségem megszülte a fiunkat.

Annyi panasza van, hogy a csuklója hébe-hóba fájogat neki, meg nem bírja a hideget, de fiatalkora óta nem szereti a feleségem szerint.

És nagyon kemény, szívós az öreg. 87 évesen vezet, bevásárol a városban, becipeli a 10+ kilós szatyrokat, amit véletlenül se engedne átvenni, az udvarát egyedül tartja olyan passzentos rendben, hogy azt szerintem a legtöbb fiatal is megirigyelné, a házában nyoma sincs az idősekre jellemző szétszórtságnak. Minden katonás rendben van, patyolat tiszta minden, szerintem enni lehetne a padlójáról. Nem feledékeny, szemüveg se kell neki, annyi minden hibája, hogy olyan süket, mint az ágyú, de szintén fiatalkora óta nagyothall, mert nehézgépek mellett dolgozott egész életében. Én most vagyok 53 éves, de nem vagyok olyan jó egészségi állapotban mint ő. Pedig mindig vigyáztam az egészségemre. És ez már túlmegy szerintem a genetikán, hogy egy ember 87 évesen ilyen egészséges legyen. Szerintetek lehet valami titka, vagy a felfogásbeli különbség látszik meg ennyire? (Ő örök optimista. Nagyon durván.)


2019. aug. 4. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Genetika, és edzésben van. Ha lefeküdt volna valami betegséggel, akkor lehet már nem élne. Továbbá ne felejtsük el, hogy az ilyen ritka kivételek erősítik a szabályt. Láncdohányosokból 500-ból 1 él ilyen sokáig, ilyen jó egészségben. És ő az az 1.
2019. aug. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Genetika és szerencse. Semmi más.
2019. aug. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Genetika is, de az is, hogy "nem vigyáz" az egészségére, hanem aktív folyamatosan.
2019. aug. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%

"Orvost akkor látott utoljára, mikor a feleségem megszülte a fiunkat."

Ilyenekből szokott az lenni, hogy egyszer kórházba kerül és már nem tudják megmenteni, mert kiderül, hogy végstádiumú rákja van. Biztosan jó genetikája van az öregnek, ha láncdohányosan ilyen kort megélt, de azért ringassuk magunkat abba, hogy semmi baja nincsen. A látszat sokszor csal.

2019. aug. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

#4 miért az jobb lenne, ha 60-70 èves korától kezdve kórházról kórházra járna ilyen olyan ellenőrzésekre? Aztán egyszer csak ki se jönne onnan. Úgyis mindig találnak valamit. Azért azt ne felejtsük el: nincsen tökéletesen egészséges ember, csak rosszul diagnosztizált beteg. Ezt valahol olvastam és egy orvos szájából hangzott el.

Szóval jól csinálja a bácsi, még sok egészségben eltöltött aktív évet kívánok neki.

2019. aug. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Kedves #5-ös! Ha időben észrevesznek egy daganatot vagy valamilyen elváltozást, akkor azt még lehet gyógyítani. Ha már eleve panaszokkal megy be, akkor sanszos, hogy már nincs mit tenni, de nyilván mindenki maga dönti el, hogy megér-e ennyit számára a szűrővizsgálat.


Különben azért írtam ilyen negatívan, mert sajnos ez a valóság. Rokonok közül 3-an haltak meg amiatt idő előtt, mert nem mentek el szűrővizsgálatokra. Mindannyiuk egészséges volt látszólag, majd egyik nap panaszok miatt kórházba kényszerültek és már nem jöttek ki onnan. Vagy úgy mondom, hogy aki ki is jött, azt pár hónap múlva már temetnünk kellett...

2019. aug. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

"Ilyenekből szokott az lenni, hogy egyszer kórházba kerül és már nem tudják megmenteni, mert kiderül, hogy végstádiumú rákja van. "


Öszintén szólva, ha valakinek 87 (nyolcvan hét!) évesen semmi baja sincs, enm fáj semmije sem, akkor teljesen fölösleges lenne orvoshoz menni és keresni valami betegséget. Ha meg ilyen korban meghal, ak teljesen normális dolog, "megmenteni" eleve nem is lehetne, de értelme sem lenne kezelésekkel kínozni azért, hogy két év fájdalmas "gyógyítást" túléljen és ennyivel hosszabb élete legyen, mint 87 évesen szép csöndben meghalni mindenféle kezelés nélkül.

2019. aug. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%

" Rokonok közül 3-an haltak meg amiatt idő előtt"


Egy 87 éves emberre ezt nem lehet mondani, hogy idő előtt hal meg!

2019. aug. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!