Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az óvszer 100% védelmet nyújt...

Az óvszer 100% védelmet nyújt a HIV fertőzés ellen?

Figyelt kérdés
Igénybe vettem egy fizetős szolgáltatást, hogy úgy mondjam. A lány adatlapján az állt, hogy rendszeresen jár szűrésre, teljesen biztonságos. Minden gumiban történt, nem is ért hozzá anélkül, csak felhúzta. Csók, ujjazás nem volt. Előtte erre nem is gondoltam, de azóta azon parázok, mi van ha elkaptam valamit, ha az ágyon volt valami? Az biztos hogy legközelebb csak a feleségemmel fogok lefeküdni, ha lesz.

2019. aug. 19. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Jogilag sosem lesz 100%, de a HIV nem túl virulens, szóval ne félj tőle. A leírásod alapján nem vagy HIV+.

Viszont van egy rakat bőrkontaktus útján terjedő nemibaj, azokat könnyen elkaphattad, mert kevésbé véd ellenük az óvszer.

2019. aug. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy hete volt, eddig semmi tünet. Soha többé nem csinálok ilyet, nem is értem azokat aki hetente mással vannak, nem paráznak ettől? Én emiatt nem tudok nyugodt lenni azóta.
2019. aug. 19. 10:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek, sose tudtam rávenni magam egy prostira. Az első nemibajodat valószínűleg párkapcsolatban fogod szerezni, mint legtöbbünk. :)
2019. aug. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1 hónap múlva szépen elmész anonim szűrésre
2019. aug. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor még gumival sem biztos? Pedig megnyugvásért jöttem ide. :)
2019. aug. 19. 12:18
 6/8 anonim ***** válasza:
elég biztos
2019. aug. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
HPV, Herpesz ellen pl. nem ved a gumi, jobb ha elmesz szuresre, csak a feleseged miatt is!
2019. aug. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem szakad ki, akkor a HIV ellen véd. Más ellen, mint fentebb is írták, nem. A HPV pl. olyan, ami ellen nem, ráadásul az a nőkben okoz tünetet, ergo simán elkaphattad, főleg egy prostitól, simán fertőzhetsz vele, pl. a majdani feleségedet úgy, hogy neked nincs semmi tüneted. Sok férfi tünetmentes hordozó. Érdemes monogám kapcsolatban élni, persze ott is fordulhatnak elő dolgok a korábbi partnerektől. Mindazonáltal akármilyen alaptalannak is tűnnek a félelmek, ha felmerülnek, érdemes elmenni tesztelni. Ingyen van, és veszítenivalója nincs az embernek: ha negatív, akkor az megnyugvás, ha pozitív, elkezdheti a gyógyszeres terápiát, ami mellett HIV-vel is teljes életet lehet élni, az AIDS nem alakul ki, és még továbbfertőzni sem fog az illető. Magyarországon magas a HIV latenciája, úgy sejtik, kétszer annyi HIV-fertőzött lehet, mint amennyiről tudunk, és kezelést kap. Az ilyen, státuszukat nem ismerő emberek tünetmentesen hordozzák a vírust, miközben az alattomosan pusztítja az immunrendszerüket, míg végül AIDS-esek nem lesznek...holott ez elkerülhető számukra, ha tesztelnek, megtudják a biztosat, és elkezdik a terápiát. Üdv, egy orvos
2019. szept. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!