Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Bőrgyógyászatra vagy urológiár...

Bőrgyógyászatra vagy urológiára kell mennem ilyen problémával?

Figyelt kérdés

Elkezdett fájni a makkom. Semmi vörös folt, nem lehetett látni semmit, csak fáj. Elmentem urológiára, megnézett mindent, nem tudta megmondani mi lehet. Talán vesekövet pisiltem ki, talán óvszer allergiám van, mást nem tud mondani.



Ma reggel egy pattanásszerű duzzanatot vettem észre a makk alsó résznél, ahol az úgynevezett "fék" van. Gennyedzett is. Megtisztítottam. A fájdalom csökken ugyan, de előjött ez a pattanásszerű dolog.


Menjek vissza urológiára? Vagy bőrgyógyászat?

A bőrgyógyászat az egyben bőr és nemi beteg gondozó is?


2019. aug. 24. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Bőr-és nemi gondozóba menj, az nem bőrgyógyászat.
2019. aug. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%

Akár mindkettőre is elmehetsz.

Ahol jobb orvost találsz.


"A bőrgyógyászat az egyben bőr és nemi beteg gondozó is?"

Igen.

2019. aug. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Valószínű az 1 meg nem érett pattanás .Max valamilyen fertőtlenitő kenőcsöt írnak fel .

Van olyan amihez nem kell recept.Kérdett rá a gyógyszertárban .Recepttel sem olcsóbbak egyébként .

Betadine oldattal sem ártana lekenni .

A rendelőt jól írtad.Ugyan az az orvos látja el a betegeket.

2019. aug. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
A bőr- és nemibeteggondozó és a bőrgyógyászat továbbra sem ugyanaz a szakrendelés, még akkor sem ha erről győzködnek ugyanazok a hozzászólók, akik ezt nem akarják elfogadni. Még akkor sem ugyanaz a kettő, ha mindkét szakrendelést ugyanaz az orvos látja el. Hogy miért nem, már több topikban részletesen ki lett fejtve, ezt csak az nem akarja elfogadni, aki nem akarja. Szóval bőr- és nemibeteggondozó és a bőrgyógy két különböző szakág, amelynek vannak egymással átfedései, és amelyik orvos csak bőrgyógyász, az nem szakorvosa a nemibeteg-témának, ezt tarts szem előtt!
2019. aug. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4:

Sajnos heti rendszerességgel látogatom azt a szakrendelést 45 éve már, és így mindenkivel sokat konzultálok ott. A bőrgyógyászat 3 szakágat fed: bőrgyógyászat, kozmetológia és STD.

És igen, fel lehet hívni őket, hogy miért van külön náluk az STD-rendelés és külön nemibeteggondozó osztály és el fogják magyarázni, hogy akiknek járványügyi regisztrációt igénylő járványos nemi betegségük van, azokat külön veszik, de ettől független (!), hogy szűrésre, nemi panaszokkal a bőrgyógyászhoz kell menni bőrgyógyászatra, mert az ő szakterülete ez is.

Erről tudok beszámolni, és én is így veszem igénybe az ellátást amióta világ a világ.

Ha nem hiszed, hívd fel te is a szakrendelőket a VIII., IX., III. és V. kerületben!

2019. aug. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5

Lehet nálatok így van, nálunk nem. Plusz egy két ismerősöm más megyei, náluk sincs. Valaki csak ezzel foglalkozik még a bőrgyógyászaton belül, valaki csak azzal, nem mindenki kozmetológus is akinek megvan a nemibeteg szakképesítése, de ez fordítva is igaz. A bőrgyógyászat egy gyűjtőfogalom, azon belül van hogy ezzel ide kell menni, azzal meg oda. Elég színes már a magyar egészségügy palettája, Nem lepődök meg azon sem amit te írsz!


Amugy azt szabad megkérdeznem miért kell neked heti szinten odajárnod? Persze csak ha nem indiszkrét a kérdés!

2019. aug. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Bőrgyógyáaszatra menjek akkor???
2019. aug. 24. 16:28
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem előbb a bőr- és nemibeteggondozó szakrendelésre(1), ha ott nem juttok semmire és nem is ugyanaz az orvos viszi, akkor utána meg menj el a sima bőrgyógyra(2), esetleg nézz körül, más városokban(3) ez hogyan van!
2019. aug. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a megyei,és megyei jogú város kórházának is csak 1

bőr és nemi gondozó szak rendelője van .(nincs külön nemi gondozó)

Mindegy hogy mi a probléma,mindenkit itt látnak el,aki területileg ide tartozik . Nem véletlen,a sűrgősségi okokon kívül,közel 3 hetes a várakozás .

2019. aug. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!