Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Félek hogy nem tudok majd...

HEyoalf kérdése:

Félek hogy nem tudok majd vizelni kiránduláson, tipp vagy tanács aki járt hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
Nah hát ez így sokaknak biztos furcsa kérdés, de létező probléma, nem fizikai probléma, inkább szellemi, amolyan gátlásosság.. Szóval a lényeg h aki ismeri az bizonyára tapasztalta illetve tapasztalja, tudja hogy milyen érzés ez a mindennapokban. A kérdésemre visszatérve azt szeretném ha tudtok, lássatok el tipp-el hogy hogyan lehet kibírni egy hosszabb útidejű kirándulást, (buszozás,egész napi program,szállás) több napos kirándulásról van szó. Tudom hogy ez nem megoldás így, hanem igenis meg kéne tanulnom vizelni akárhol, ahol szeretnék, de egyenlőre úgy érzem nem menne. Ti hogyan csinálnátok/csináltátok egy kiránduláson? A válaszokat előre is köszönöm!

2019. okt. 11. 20:29
 1/10 anonim válasza:
65%
Szerintem ne tartogasd, mert nem egészséges, egy idő után a WC-ig nem fogsz kérni, annyira megviselt a szervezeted.
2019. okt. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Meg kellene próbálnod gyakorolni, minél több helyen megpróbálni. Ha súlyos a helyzet terápiát keresni. Több napra így biztos nem indulhatsz el..
2019. okt. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Nekem inkább a székelés okozott gondot olyankor, ha valami tábori latrináról volt szó, vagy ajtó nélküli budisorról, de végül is megoldottam/megoldódott mindig. A vizelés nem volt gond.
2019. okt. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Első te nem tudod miről van szó. Én sajnos tudom. Próbálj meg nem rágörcsölni mert ha mát most előre rettegsz akkor úgy bestresszeled magad hogy tényleg gondok lehetnek. A szálláson szerintem el fogsz tudni különülni annyira hogy menjen a dolog. Majd akkor mész amikor a többiek nincsenek ott. A busz út meg az erdő húzósabb. Én ilyenkor megpróbáltam kikapcsolni a külvilágot és olyanokat mondogatni magamnak hogy van egy csomó időm. Általában sikerült 1-2 alkalmat leszámírva. Hát akkor szenvedtem. Próbálj úgy wcre menni, hogy egyedül legyél. Esetleg avasd be valamelyik barátnődet aki a segítségedre lehet. Pl. Elmehetsz nyugostan a bokorba egyedül ő meg szól, hogy ne menjen el a csoport addig. Így nem kell legalább ezen aggódnod. Nekem sz volt nehéz ha sor állt a klotyónál és tudtam, hogy sietni kell vagy az erdőben ha arra jöhetett valaki. Ilyenkor én sem mindig tudtam. Busz utakon sokszor nem álltam be a sorba hanem ketestem valami távolabbi ect vagy bokrot. A páromnak már az agyára mentem vele. A legdurvább mikor kórházban voltam ágyhoz kötve. Az ágytálba nem jött fekve. Akár mennyire kellett nem tudtam. Akkor katétert adtak. Utána sokáig megint csak itthon tudtam. De igaza van aki azt írta, hogy gyakorolni kell. Csak te tudod kifejleszteni azt a technikát amivel el tudsz lazulni. Erre nincs közös módszer. Én már van, hogy azon kezdek el gondolkozni mit fogok csinálni másnap ilyesmik :) Emiatt nem kéne lemondani a kirándulást. Egy cipőbe járunk és én is végigcsináltam 42 órás buszutat meg mindent. Nem könnyű de ha nem kattogsz rajta előre könnyebb dolgod lesz.
2019. okt. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek, de utóbbinak külön köszönet!!!
2019. okt. 14. 21:54
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Egy nem annyira szimpi de hasznos megoldás. Autópálya menti wck volt, hogy olyan undorítóak voltak hogy nem lehetett úgy sem ráülni ha körbe raktam papírral. Én meg úgy nem tudok hogy fölé gugolok. Nincs erőm tartani magam. Meg volt olyan wc amit így is "veszélyes" lett volna használni annyira mocskos volt. Viszont muszáj volt valahogy pisilni mert aztán órákig megint nem volt lehetőség. Ilyenkor ha nem lehetett alulról belátni volt hogy a wc sarkát használtam és a földre pisiltem. Tudom undi de nem volt más választásom. Végszükség esetén ez is egy megoldás lehet.
2019. okt. 15. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egész napi programnál ha épp egy helyen vagytok. Mondjuk megálltok uzsonnázni valahol, vagy múzeumot nézni. Szóval akkor mennék el mikor egy helyben van több ideig a csoport. Szólnék valakinek,hogy nehogy otthagyjanak. Akkor bőven van időd elintézni nem frusztrálna hogy sietni kell meg ott vannak a többiek. Max az uzsonnádat majd útközben eszed meg. De az még mindig jobb mintha pisilni kell.
2019. okt. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 conix29 válasza:
100%

Valószínűleg hasonló cipőben járok. Ha úgy kell mosdóznom hogy valaki vant bent a helységben rajtam kívül, akkor nem birok.

De ha nem mész el nagyon egészségtelen, szóval erre ne stresszelj így.

2019. okt. 18. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na hogy ment?
2019. okt. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nekem is már régóta megvan ez a problémám. Mozgó jármüvön egyátalán nem tudok (vonat/busz/repülő). 2 évvel ezelőtt egy 10 órás repülő utat kellett átszenvednem úgy hogy kb 20szor mentem el megprobálni de nemsikerült pedig már szét akart repedni a hólyagom, de nagyon zavart hogy egymásnak adják a kilincset az emberek és nem voltam képes.

Nekem a pszichoterapeutám mondta hogy sokat gyakoroljam ezt a nyilvános helyen való WC-zést és a vonaton is próbálkozzak illetve ehhez kérjek meg olyas valakit aki megérti a dolgot. Szóval ha itt akad olyan aki szivesen gyakorolna velem dobjon privát üzit pls :)

2021. jan. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!