Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » HPV új kapcsolatban?

HPV új kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Több mint fél éve vettem észre magamon szemölcsöket, elmentem dokihoz, mondta, hogy HPV-s vagyok elmondta, hogy nem komoly de kerüljem a nemi életet vagy csak gumival de az se ad 100% os védelmet. Szingli voltam, és időközben voltam lányokkal is. Most viszont megismerkedtem egy lánnyal akivel komolyabb kezd lenni a dolog, vele még nem feküdtem le, és nem is akarok de az nyilván nem életszerű. Nem tudom, hogy ilyenkor mi a megoldás, ha elmondom neki akkor elveszítem, mert 2-3 évig egy kapcsolat nem működik szex nélkül, és ha jól tudom ennyi kell a gyógyuláshoz. Ha elmondom neki, szintén lehet hogy véget vet a kapcsolatnak, hisz szerelemről még nincsen szó, plusz ki kívánna meg egy nemi beteg embert.


Szerintetek mi a jó és életszerű döntés?

Illetve annyi mindent olvasni erről a hpv-ről, hogy már nem tudom mi igaz tényleg csak annyi, hogy szemölcsök jelennek meg majd 2 év alatt szépen meggyógyulsz, vagy ha a párod is elkapja akkor örökké fertőzitek egymást?

(27/F)



2019. okt. 16. 19:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mi tartana 2-3 évbe? Ez nem igaz.

Leszedetted a szemölcsöket?

2019. okt. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szedettem már le, de visszajönnek
2019. okt. 16. 23:18
 3/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az is hpv törzs, de az nem egyenlő a nemi úton terjedő hpv-vel, semmi jelentősége nincs ilyen szempontból. Menj el hpv szűrésre és kiderül, hogy élhetsz-e nemi életet.
2019. okt. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az kimaradt a leírásból, hogy a peniszemen vannak a szemölcsök
2019. okt. 17. 08:33
 5/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Jaaaa, az más, akkor viszont sajnos igaza vana dokinak, ezzel fertőzhetsz. Állítólag segít ezen a HPV védőoltás,rákérdezhetnél az orvosnál.
2019. okt. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Próbálj immunerősítőket, nekem is volt, mondjuk engem műtöttek is (lány vagyok) és az immunerősítők + műtét segített, így már nem mutatható ki bennem a vírus.
2019. okt. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Immunerősítőre tudnál példát mondani?

Igyekszem vitaminokat szedni meg kamillás teát inni mondjuk.

2019. okt. 17. 19:59
 8/11 anonim ***** válasza:

Én béres cseppet szedtem, már nem emlékszem a mennyiségre de annyit amennyi a dobozon van.

Meg grapefruitos immunerősítő is van de abból nem tudom milyen fajta kéne, mert ezt csak említette az orvos. Nekem a béres csepp segített :)

2019. okt. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Létezik HPV elleni védőoltás. Mielőtt elkezditek a nemi életet, a barátnődet érdemes lenne beoltatni, mert bizonyos törzsek akár méhnyakrákot is okozhatnak.
2019. okt. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Meg jo hogy hpv szemolcsre letezik ecsetelo. Fel ev alatt eltuntetett mindent, vissza se jottek
2019. nov. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!