Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Viszlát normális élet?

Viszlát normális élet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ezeket a sorokat (szégyen vagy nem szégyen) könnyek közt írom. A történetem úgy kezdődik, hogy egy nap hirtelen nagyon gyakran kellett vizelnem. Ehhez később alhasi fájdalmak társultak, így felhívtuk az ügyeletet, azt mondták valószínűleg felfáztam, kaptam rá antibiotikumot. Pár napra rá fokozódtak a tünetek, erős gáttáji fájdalom jelentkezett, ezzel elküldtek urológushoz. Legyőztem szégyenérzetem és édesanyám kíséretével elmentünk a dokihoz. Megvizsgált, komolyabb kóros eltérést nem talált sehol, de mivel valószínüleg prosztatagyulladásom van, ezért elküldött vizelettenyésztésre, ennek eredményére még várok. Utánnanéztem, hogy milyen betegség is ez, és olvasgattam, hogy mennyire tönkre lehet benne menni, gyógyíthatatlan, kínzás az egész. Ez persze nem esett jól napokig ezen stresszeltem, egyszerűen nem bírtam mással foglalkozni, csak azzal, hogy milyen kínokat kell majd megélnem. Ezután jött csak a csattanó. Mikor kijöttem urológiáról, szabályosan éreztem, hogy egy kis vizelet teljesen önkéntelenül bemegy a boxerembe. Ezt a stressznek és az izgalomnak tulajdonítottam be, hazamentem lefürödtem. Ám napokra rá (ma is) tapasztalom, hogy kisebb cseppek továbbra is bemennek, ez vizelés után a legjelentősebb, de máskor is érzem úgy mintha bemenne, ikyenkor el szoktam vonulni és meg szoktam nézni a boxerem, van hogy tényleg látok kis foltokat, de van hogy semmi. Utánnanéztem mi ez, és sajnos azt találtam, hogy szintén ez is egy gyógyíthatatlan betegség, készüljek fel a pelenkaviselésre. Na ez volt az érvágás... Szabályosan pánikrohamot kaptam, rosszul lettem. Annyira padlón voltam, hogy elmondtam édesapámnak, aki megnyugtatott, hogy ez majd elmúlik, nem maradandó. Féligmeddig lenyugodtam, de mindig azon kapom magam, hogy folyton ezzel foglalkozok, neten olvasgatok róla, pánikolok, stresszelek. Szerintem egyenes úton haladok a depresszió felé. Együtt élek a p.gyulladással, szenvedek a fájdalomtól, de hogy pelenkában éljek, ne merjek kimenni az utcára, gúny tárgya legyek egész életemben, kimaradjak minden jóból, azt nem bírnám elviselni, talán az öngyilkosságra is képes lennék. 16 éves vagyok, és nagyon felemészt a gondolat, hogy nem élhetek többé boldog életet. Egész egyszerűen eddig olyan jó volt minden, sportoltam, voltak barátaim, mindenem meg volt ami csak kellett, boldog voltam... Mindettől nagyon nehéz megválni... Köszi mindenkinek aki végigolvasta, annak mégjobban aki egy kicsit is megérti a helyzetem, és nem akar mégjobban belémrúgni.

2019. nov. 8. 09:57
 1/9 A kérdező kommentje:
Lehet érdemes lenne pszichológuson is gondolkodnom, hiszen már tényleg annyira felemészt a félelem és a stressz, hogy enni is csak akkor tudok ha nagyon muszáj, akkor is csak keveset, kezd a gyomrom is szétmenni, kezdek teljesen befordulni, már minden jóról lemondtam az életben. Végülis csak valószínüleg két gyógyíthatatlan betegségem van, bevizelek mint a kisbabák, pelenkában kell majd lennem mint a kisbabák, ebben a társadalomban senki sem fog belém rúgni, mindenki el fog így is fogadni, aggodalomra semmi ok... Ja nem :)
2019. nov. 8. 10:25
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel az "utánanéztem" dologgal nagyon-nagyon vigyázz, mert Dr. Google-lel én nagyjából fél perc alatt bizonyítom be, hogy milyen tetszőleges halálos betegségem van :) Viccet félretéve, ezeket a kérdéseket mind szakavatott orvosnak kellene feltenned. Az csak jó, ha tájékozódsz, de a neten minden fent van, meg annak az ellenkezője is. Nyugodj meg, és ne képzelj be magadnak mindenféle rémképeket :) Egy felfázástól meg prosztatagyulladástól ennyire nem kell félni, elmúlik, csak be kell tartani a doki utasításait.

Ha ennyire stresszelős/pánikolós/szorongós vagy, tényleg lehet jó lenne valami pszichológust felkeresni. Nem szégyen :)

2019. nov. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Hogy lenne gyógyíthatatlan a prosztatagyulladás? Neked súlyos pszichés problémáid vannak... Hipochondria, tévképzetek, stb. Ha meggyógyul a prosztatád, ezügyben tégy lépéseket, fordulj pszichiáterhez feltétlenü.
2019. nov. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Igazat adok pk1990 válaszadónak, ne te keress magadon a google segítségével gyógyíthatatlan betegségeket, várd meg az orvos diagnózisát.

Megjegyzem a prosztata gyulladásra vannak gyógyszerek, de a tökmag olaj is nagyon jó!

Fel a fejjel!

2019. nov. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek a segítséget! :)
2019. nov. 10. 16:29
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne aggódj fogsz tudni teljes életet élni mert az orvos mindent meg tesz ezért ne gondolj rögtön rosszra.


Nekem van egy férfi ismerősöm E-mailes levelező társként. És nőként sok erőt adok neki lelkileg, hogy férfinek érezhesse magát és ne érezze magát lelkileg a férfi ismerősöm csecsemőnek mert egészségi oka miatt pelenka viselésre szorul.


Neki születése óta ilyen az állapota. És egy barátja kiállt érte iskolás korában amikor a többiek csúfolták.


De te kérdező meg fogsz tudni gyógyulni: próbált nyugodt lenni hallgatni a kedvenc zenédet. Vagy gondolj arra, hogy mire Karácsony lesz és Szilveszter lesz már csak egy emlék marad a jelenlegi állapotod.

2019. nov. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Helyzetjelentés!

Voltam dokinál, a vizelettenyésztésem eredménytelen (A papírra annyi van írva, hogy antibiotikumot tartalmazott a vizeletem, szóval szerintem a doki is bakizott), kaptam a p.gyulladásra egy jó kis kúpot, aminek annyira nem örültem először, de hát ha muszáj akkor muszáj :D A vizelet csepegésemre azt mondta, hogy a gyulladástól lehet, majd ha a gyulladás csökken, ez is elmúlik. Kicsit azért még mindig parázok, hogy mivan ha nem múlik el, de igyekszem nem ezzel foglalkozni. Valószínüleg felkeresek egy pszichológust, bár tavaly is voltam és csak annyit mondott, hogy ne nézzek utána a neten, csináljam azt amit szoktam a mindennapokban, sokan vannak rajtam kívül, akik ilyenek. Ez egy pár napig talán használt, aztán kezdődött minden előröl :D Mégegyszer köszi mindenkinek a segítséget!

2019. nov. 12. 08:13
 8/9 anonim ***** válasza:
El fog múlni, ne izgulj :) A pszichológus jó, nekem már két alkalom rengeteget segített, mert én is szorongós vagyok. Fel a fejjel :)
2019. nov. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia! Én is hasonló cipőben járok, gondolom neked azóta elmúlt. Hatott a kúp vagy mi volt veled utána?
2020. okt. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!