Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Jó így a fitymám?

Jó így a fitymám?

Figyelt kérdés

Levolt tapadva a fitymám, ezért elmentem egy urulógushoz. Egy Adhesiolysis műtétet végzett el rajtam.


Most már begyógyult a seb is, viszont a makkom peremére még mindig oda van tapadva a fityma. (Leginkább a fitymafék körül, illetve a makk jobb és bal oldalán) Az urulógus azt mondta hogy ezt már nem érdemes tovább vágdosni, mert így is tudom már használni, és hogy jól hátra húzható már a fityma.


Merev állapotban sehol nem tud ki egyenesedni a fitymám, landkadt állapotban pedig csak a hozzám legközelebb eső részénél tud kiegyenesedni, vagyis ahol a nagy ér van. Viszont kvázi az egész makkomról lejön a fityma, csak a pereméhez van hozzá tapadva.


Vélemények? Most akkor jó lesz így a fitymám?

Van műpunim, amiben eddig fájt a fitymám, a műtét óta viszont már tudom használni rendesen.

Mit gondoltok?



2019. nov. 22. 22:01
 1/7 -remete- ***** válasza:
Dokinak meséld ezt el. Itt max trolkodni fognak. A müpuna hasonló az igazihoz már a hüvely része. Nem bizti hogy élvezni fogod.
2019. nov. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Az urulógus azt mondta hogy ezt már nem érdemes tovább vágdosni, mert így is tudom már használni, és hogy jól hátra húzható már a fityma."

- ha azt mondta egy szakorvos, bizonyára így van.

2019. nov. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Körülbelül hány cm szélesen, milyen magasan van ratapadva? Nekem is volt egy adhesiolysis mutetem és sajnos egy reszen visszatapadt. Engem is probal lebeszelni az urologus. En tavasszal szeretném megcsinaltatni újra, megint adhesiolysis m.
2019. nov. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A fitymaféktől kezdve mindkét irányban 2.5 cm hosszan van letapadva. Viszont kb. csak 3-4 mm-es szélességben.


Azt hogy érted hogy próbál lebeszélni az urulógus? Neked is azt mondta hogy jó ez így?

2019. nov. 24. 01:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen. En attol tartok, hogy meg nagyobb reszen fog letapadni. Tavasszal megcsinaltatom. Megirod az orvosod nevét akár privátban? Mennyire fájt a műtét? Milyen gyorsan gyógyult?
2019. nov. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Orvost nem írok, mert én sem vagyok ebben jártas és én csak egy "random" államira mentem, valószínüleg jobban jársz ha magán rendelésre mész, ha megteheted.


A műtét alapvetően nem fáj. Én 4-szer kaptam érzéstelenítőt a makkom és a letapadt fityma köré, mindkét oldalra 2-2-t. (Ha csak az egyik oldalon van letapadva, akkor gondolom csak az egyikre kapsz) Egy nagyon pici, ám igen éles fájdalom amikor beadja a szurít, de csak 2-3 másodpercig tart, utána ki is veszi a tűt, a második szurit már nem annyira érzed mert már elkezd hatni az első érzéstelenítő. Utána egyáltalán, semmit nem érzel abból hogy próbálja a fitymádat leoperálni. Egy dolgot érzel, hogy fogja a farkadat a doki, és erősen tartja, néha véletlen hozzá ér a herédhez, és hogy feletted van, miközben te kapaszkodsz az ágyban, és próbálsz nem mozogni. Ez a része kellemetlen, viszont mint mondtam, komoly fájdalmat nem érzel. A gyógyulási idő kb. 2 hét. Viszont az első hét után már viszonylag rendben lesz. 2hét után meg már maszturbálásra is alkalmas. Igazából a gyógyulási idő egyáltalán nem vészes. Csak 2 kellemetlen része van. Az első két-három éjszaka az egyik. A műtét után a doki beköti a péniszt. Alap esetben nem is fáj. Viszont éjszaka amikor feláll a farkad akkor nagyon kellemetlen lesz, még akkor is ha a kötés miatt nem tud teljesen felállni. Én az első két éjszaka 3-4szer felébredtem. Körübelül 2-3 órát alszol utána bekerülsz a rem fázisba, és elkezd felállni a farkad, és felébredsz a fájdalomra. Utána megvárod hogy lelankadjon, utána újra elalszol. Megint 2-3 óra és kezdődik előről. De ez csak az első 2-3 éjszakán lesz így. A másik kellemetlen dolog az az lesz amikor le kell venned a doki által felrakott kötést, ez kb. a 2. vagy a 3. napon lesz. Mivel a kötés eléggé rátapad a makkra ezért óvatosan kell leszedi, ez eléggé fájni fog. Utána az első pár fürdés kellemetlen lehet, de valójában nem annyira durva, kicsit elkezdi a víz csípni, de kb. annyira fáj mint amikor lehorzsolod a könyököd.

2019. nov. 24. 14:51
 7/7 anonim ***** válasza:

> Merev állapotban sehol nem tud ki egyenesedni a fitymám


Nem szükséges, hogy ki tudjon simulni.

2019. nov. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!