Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Van tippetek a következő...

Van tippetek a következő tüneteggyüttesre? Vagy tanácsok, hogy jobban érezzem magam? 38/F

Figyelt kérdés

- Reggel ébredés utáni tompa fejfájás hetente többször

- Gyakran nem ébredek kipihenten, nem érzem magam frissnek ébredés után.

- Intenzívebb mozgás, erőltetettebb gyaloglás után légszomj enyhe fulladás érzése, mintha nem lenne elég oxigén a levegőben.

- Pulzusom napközben és délután magasnak érzem 75-80 körül nyugalmi helyzetben / perc.

- Néha bizonytalan egyensúly érzet, enyhe szédülés egy hirtelen mozdulatnál.

- Megfigyeltem, hogy légzéshez igazodva (pl sóhajtásnál, vagy tüsszentésnél) vagy izgalmi állapotnál van hogy a pulzusom szapora apró ütések után üt egy nagyobbat aztán kihagy majd újra elkezd szaporázni, viszont nem lassul.

- Gyakran karikás szemek, nyúzott arc, szemégés, szemhéjam vörös.

- 5-6 óránál nem sikerül többet aludni egy huzamban, reggel visszatarthatatlan pisilés.

- Beállított ébresztő előtt 3 perccel magamtól felébredek, akárhogyis állítom be az órát.

- Alvás vége felé élénk mozgalmas álmok, többnyire reggelente.

- Talponlétkor mozgáskor különféle húzódó tompa, és enyhén éles fájdalmak mellkasban jobb és bal oldalon is belülről.

- Gyakori motiválatlanság, néha enyhe rosszkedv az idő csak úgy elszalad mellettem, de nem is mindíg bánom.

- Napi egy két nagyétkezéssel elvagyok, pl egy kiadós reggeli 10 körül és egy hasonló egytálétel délután 5 körül, közötte esetleg pár szem gyümölcs és folyadék ami legtöbbször víz és legalább napi 2,2- 2,5 liter.

Eszem mindent, nem diétázom, de nem is falok, nem dohányzom, nem iszom alkoholt, nem kávézom.



Erőnléti képességeim ami még jólesik:

Kinyomok 10x egyhuzamban 55 kg-ot fekpadon.

Sprintbe lefutok 100 métert megállás nélkül

Sima kocogásba közel egy km is megy.

Egyszerre lenyomok 30 szabályos fekvőtámaszt

Súlynélkül gugolok 30x normál tempóval.


Izomláz már rövidebb "edzésektől" is kialakul, és akár 4 napig is tart.


Meglehetősen mozgásszegény ülőmunkám van minimális stresszel, és elvagyok vele, mondjuk néha kicsit unalmas viszont átlagnál jobban fizet.


85Kg / 180 cm

38F



2020. febr. 17. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Bármi lehet. Akár testi, akár lelki oka is lehet a kimerültségnek.

Menj el a háziorvoshoz. Ha csináltat egy általános labort, abból talán már kiderül valami. Vérnyomásod rendben van?

2020. febr. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mert hetek óta próbálok már ilyen kínai vérnyomásmérőt venni, mert a régi elveszett ami volt, de sehol sem kapni, pedig 6-8 éve még a sarki fűszeresnél is árulták, és volt csuklópántos zsebrevágható változata is tök olcsón.

Lehajoláskor vagy legugoláskor hirtelen felállás után nincsenek csillagok, vagy elsötétülés szóval nem hiszem, hogy gondom lehet vele.

2020. febr. 17. 11:32
 3/4 anonim ***** válasza:
30%

Én gyógyszertárban vettem, az a ritmus zavart is jelzi.

De tényleg az a legegyszerűbb, ha elmész a háziorvoshoz egy általános kivizsgálásra. Ő majd elküld a szükséges vizsgálatokra. Illetve vérnyomást ő is meg tudja nézni, meg EKG-t is tud csinálni.

2020. febr. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet a legegyszerűbb ok is: nem iszol eleget.
2020. febr. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!