Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Részleges körülmetélés után?

Marcellx kérdése:

Részleges körülmetélés után?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szerdán volt műtétem. Részlegesen körülmetéltek és a fitymaféket is átvágták. A műtét jól sikerült nem volt semmi gond csak nem sok infót kaptam utána a dokitól. Ezért én valahogy nagyon félek a gyógyulásos időszaktól. Holnap kell majd kötést cserélnem is azt a tanácsot kaptam hogy betadine vagy kamillával áztassam le a kötést az úgy jó?

Plusz van néha kis enyhe szúró kellemetlen érzés ez normális?

A kötést elvileg 10 napig kell naponta cserélnem. Utána nem kell szerintetek ha akkor majd tudom a maradék fitymát visszahúzzam a bőrre vagy úgy gyorsabban gyógyul ha hátra húzva tartom?

A duzzanatot pedig mivel tudom majd kezelni hogy minél előbb lejjebb menjen?

Előre is köszi mindenkinek



2020. febr. 20. 19:11
 1/2 anonim válasza:
Szia! Nekem 2 hete volt részleges metélésem! Már elkezdtek kihullani a varratok, a fékhez nekem nem nyúltak. Én napi 3x lógatom kamillába úgy hogy felhúzom a maradék bőrt. A kötést én másnap elhagyhattam. A szúró érzés teljesen normális. Azon hogy hátrahúzva hordjam míg meg nem gyógyul én is gondolkoztam de nekem nem maradt úgy visszacsúszott de így js gyógyul csak picit lassabban!
2020. febr. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A kamillát leforralod vízben, egy edényben, aztán leszűröd és a fürdő vízbe töltöd, de ne legyen benne más csak a kamilla főzet. Egy héten át esténként csodákra képes. Szúró érzés van, a heg forrad össze. Neked kell látnod, hogy gyógyul jobban, de jobb ha a varrat szabad levegőn van minél többet. A duzzanat a kamillás fürdőtől lényegesen csökkenni fog. A varratok lazulásakor szépen lassan kis ollóval elvághatod őket, de csak akkor ha látod, hogy összeforrt és csak 2 hét után! Ha kell még valami írj! :-)
2020. febr. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!