Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Páromnak krónikus prosztatagyu...

Páromnak krónikus prosztatagyulladása van, ki is tenyésztett az ondóból baktérium. Aki hasonló helyzetben van, védekezik a párjával óvszerrel?

Figyelt kérdés

Emiatt eddig nem mértük elhagyni a gumit, pedig tablettát is szedek.

Nyilván egy kis bélbaci ahogy a prosztatába, úgy a hüvelybe se nagyon való.

Orvost kérdeztük, azt mondta, hogy a nő flórájától függ, hogy kialakul-e nála vmi probléma, ő meg várna, amíg kicsit hat az antibiotikum, aztán szerinte lehet.


A kérdésem az lenne:

Ferfiaknak, akik hasonló problémával küzdenek: beleélveztek a partneretekbe? Nincs ebből problémája a hölgynek? Nem szokott hüvelyi fertőzése lenni?


Nőkhöz gyakorlatilag ugyanez, fordított szemszögből. Ha a párodnak ilyen gondja van, hagyod óvszer nélkül. Nincs belőle gond?


2020. febr. 21. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

A vizeltből szokták kitenyészteni a kóros baktériumot.

Ennem megfelelően írják fel a gyógyszert,aminek szedése nagy adagokban történik .Lökés szerűen kell ,hogy hasson a bacikra.Ez a betegség nőkre hatástalan .

2020. febr. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez most húgycsőböl vett minta vizsgálat volt?
2020. febr. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Ne a lepontozázra hagyatkozz,attól az még nagyon is jó lehet .
2020. febr. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jó, akkor részletesebben.

Panasza volt, dokihoz ment. Antibiotikum. Nem múlt, antibiotikum. Aztán panasza már nem volt, de visszament ellenőrzéséhez a dokihoz, aki szerint megint be volt gyulladva, antibiotikum.

Befejezte (5 hétig szedte, ahogy kell), rá pár napra megint panaszos lett. Csinaltattunk tenyésztést, a vizelet (sima, nem masszázs utáni) negatív, az ejakulatumban viszont bélbakterium van. Most megint kapott antibiotikumot, két hét múlva kell visszamennie.


Tehát kezelik, de ez a szar betegség állítólag ilyen... Én meg nem tudom, higy mennyire gáz, ha az ondó, amiben ugye bacik vannak, belém kerül.

2020. febr. 21. 18:54
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne kerüljön szerintem.pl
2020. febr. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem is krónikus prosztatagyulladásom van évek óta. Gondolom Enterococcus Faecalis tenyészett ki nálatok is. Sajnos a prosztatagyulladás rendkívül összetett betegség, sok okozója lehet, az urológusok sem értik sokszor miért alakul ki. Nekem volt olyan urológus, aki mindig óvszerbe élvezést ajánlott. Másik urológus azt mondta, az Entero ott van az ondóban 90 százalékban mindenkinél, nyugodtan el lehet menni a nőben, nekik ez nem okoz panaszt.


A google keresőbe írd be, hogy krónikus prosztatagyulladás, az index fórum nagyon sok hasznos tanácsot tud adni ebben a makacs betegségben. Akár nőként is becsatlakozhatsz a fórumba, ott csupa prosztata gyulladásos van rengeteg otthoni tapasztalattal a te problémáddal kapcsolatban is.

2020. márc. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kifelejtettem valamit. A prosztatagyulladás legnagyobb hazai guruja Dr Nyirádi Péter, a Semmelweis Egyetem urológia osztályának vezetője. Az index fórumon is több sorstárs volt nála. Szerinte a legújabb kutatások alapján, csak nagyon indokolt esetben adnak antibiotikumot prosztatagyulladásra. Az a baj ezzel, hogy egy csomó minden okozhatja: aranyér, végbél gyulladás, emésztési problémák/bélflóra, stressz, gerincsérv, túlzott koffein bevitel, és még vagy 20 dolog, ami okozhatja ezt a nyavalyát. A fórumon is arra jutottunk egymás tapasztalatai alapján, hogy sok esetben nem a baci a fő ok. Van valami a háttérben, ami miatt begyullad a prosztata. Van egy ok, és az okozat a prosztatagyulladás. Viszont az urológusok többsége nem fog elkezdeni vizsgálódni a szakterületén túl mi okozhatja. antibiotikum, végbélkúp és ennyi. Nézegessétek a fórumot, sőt regisztráljatok és kérdezzetek ott bátran, borzasztóan hasznos.


Két dolgot szoktak mindig ajánlani kiegészítő kezelésként:

Pollstimol Cernil: rozspollen kivonat. Brutálisan drága, de rendszeresen szedve (minimum 6 hónap de inkább több) állítólag nagyon hasznos krónikus prosztatagyulladás esetén.

Kisvirágú füzike: ezt is rendszeresen ajánlott fogyasztani.

Bélflóra regenerálást is hasznosnak mondják.

2020. márc. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!