Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fityma irritáció, égető érzés?

Fityma irritáció, égető érzés?

Figyelt kérdés

Annyi a lényeg, hogy az erős vörösség elmúlt. A fityma belső bőre irritál és éget, ha hátrahúzom a bőrt, úgy kevésbé, de ha visszahúzom a bórt, akkor újra irritál. Vizelet felgyülemlésénél meg felerősödik ez az egész azért járok gyakran WC-re. Lehetséges, hogy gomba? Nincs semmi kiütés, nem értem.

Szűkületem nincs, de a bőr eléggé ki van száradva és gyulladás utáni tünetről van szó.

Urológushoz készülök, addig ötletek?

Bőrgyógyászom Bepanthent javasolt rá, addig azzal kenem. Ami még lényeges, ha rákenem a krémet olyan kellemesen lenyugtatja.



2020. febr. 21. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Ezekkel inkább a bőr- és nemibeteg-gondozó foglalkozik mint az urológia!
2020. febr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nemi gondozóból küldtek el, urológiára. Mert kijelentették, hogy csak nemi betegségekkel foglalkoznak, ez meg nem az.
2020. febr. 21. 20:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Bőrgyógyászatot mondtál nem a nemibeteg-gondozót.

Amúgy az égő kiszáradt fityma szerinted mi, ha nem bőr- és nemigondozói eset? Talán váltani kellene ha onnan elküldtek...

2020. febr. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Voltam magán bőrgyógyászaton is, ott kaptam Bepanthent, de annyit ér mint halottnak a csók. Nemi gondozóban csak mintát vettek aztán ennyi volt. Most a háziorvostól felírt Travocort kenőcsöt rádobtam egyből jobb lett, ha meg jövőhétig nem változik, elmegyek még utoljára urológushoz.
2020. febr. 22. 11:06
 5/6 anonim válasza:
Lényegében nálam ez fordítva van, ha nincs rajta a makkomon a fityma, akkor szokott irritálni, és én voltam bőrgyógyásznál is, urulógián is, nekem azt mondták, hogy valószínű kevésbé kap levegőt, ettől alakulhatott ki, most nemrég volt fitymafék műtétetem, kentem Bepanthen-nel, meg Canesten-nel, (mert az jo a gyulladásos felületre) és már ugyahogy kezd javulni.
2020. febr. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na hát, az a helyzet, hogy voltam urológián is szakszerűen megnéztek, nem talált az orvos semmi rendelleneset, a fitymám is rendben van állítólag. Péntekig Travocortal kezelem továbbra is, akkor meg lesz az 1 hét, aztán már nem krémezem tovább. Állítólag semmi gomba, se baktérium nincs már jelen. De annyira elgyengült a fitymám bőre, hogy tiszta gyengének érzem. Na most az is benne van, hogy mikor csúnyán be volt gyulladva, kentem egy halom krémmel + antibiotikumot is szedtem. Szóval most, aki kérdezné, hogy hogyan lehet helyreállítani az ilyen jellegű problémát: Travocort minimum 1 hétig, ha meg antibiotikum is volt előtte, akkor probiotikum ezerrel. Mert a bőr még regenerálódik időigényes folyamat sajna, a sok krémezés meg hosszútávon nem jó. Akinek meg szűkülete van, az nehogy rácsesszen egy halom krémet!!! Nekem nincs, így megúsztam. Kb 6 féle krémet használtam korábban, de ért valamit mégiscsak, mert a gyulladást kilőtte. De, akkor is saját felelősségre!!! Ha, kérdezitek milyen krémet használtam: Fucidin, Canesten, Betadine, Neogranormon, Bepanthen, Travocort. 1 hétig ajánlatos max, főleg a gombaölőket, indokolt esetben 2 hét. A nyugtató krémeket igaz lehet tovább is, de az csak bőr problémára jó. Valamint még kamilla is ajánlatos. (A Fucidin és Travocort vény köteles, szóval azzal óvatosan!) De ész nélkül senki se kísérletezzen!!! Én azt megtettem, a fitymámat szerencsére nem csesztem szét. Az más kérdés, hogy a bőr érzékeny lett és már csak enyhén irritál :D (egyenlőre).
2020. febr. 25. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!