Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyan készüljek lelkileg,...

Hogyan készüljek lelkileg, testileg egy ilyen nagy urológiai műtétre?

Figyelt kérdés
Jövő hét hétfőn teljes körülmetélésre megyek, hogyan lehet ezt lelkileg kezelni mire számíthatok utána, műtét közben?
2020. febr. 25. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan nagy műtét ez ám.


Az orvos nem mondott semmit egyébként? Legyen nálad plusz kötszer és Betadin, mert néhány napig fertőtlenítened és újrakötöznöd kell a sebet.


Aznapra ne tervezz semmi mást. Legyen veled egy kísérő, vagy legalább ne te vezess (én kísérő nélkül mentem, semmi bajom nem lett). Délután vagy este pihend ki magad.


Másnaptól semmi különös, maximum akkor lesz kellemetlen, amikor feláll, ilyenkor tereld el a gondolataidat. Bő alsóneműt hordj, mert érzékeny lesz a terület.


Ne ijedj meg, mert még akár napokig vérezgethet a seb.

2020. febr. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1. Abszolút szűkületem van mondta doki ez így keményebb menet lesz a gyógyulás
2020. febr. 25. 09:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy utána sokkal jobb lesz!
2020. febr. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1 abszolut szűkület nem azt jelenti ,hogy komplikáltabb lenne a műtét . Talán így akarta az orvos a tudtodra adni,nem ártana majd borítékot átadni . Semmit nem kell adni,sem előtte ,sem utána . Kb 20 perc alatt ez is meg lesz.
2020. febr. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az abszolút szűkület annyit jelent, hogy feltétlenül indokolt a körülmetélés. Ne izgulj rajta, túlesel az egészen egy hónap leforgása alatt, és kész.


Felszabadult érzés lesz utána, és nem érted, miért halogattad eddig.

2020. febr. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%

Abszolút fitymaszűkületnél sem mindig indokolt a körülmetélés csak a metélésmániások, valamint a metéléspárti dokik nyomatják. Én is megúsztam pedig abszolút szűkületem volt. Csak azt letapadás okozta. De addig kerestem amíg olyan szakembert nem találtam, aki minden lehetőségemről megfelelően tájékoztatott, és az én érdekemet nézte nem a sajátját vagy hogy mit mond a szakma. Szerintem addig felesleges a teljes körülmetélés, amíg korrekt módon nem tájékozódsz a megfelelő embertől! Igaz ilyet a gyakorikérdések nem találsz. Privátban se.


Egyébként lelkileg engem traumatizált volna a tkm, és megnyugodtam, amikor a vizsgálat után minden kérdésem és kétségem letisztázása után én dönthettem arról hogy mi lesz a testemmel és az is lett végül. Előtte eléggé izgultam a vizsgálat alatt is, aztán mivel a szaki nyugodt volt és rendes és végig beszélgettük az egész beavatkozást, megnyugodtam. Utána egy hatalmas kő esett le a szívemről mikor elbúcsúztunk és elsírtam magam a megkönnyebbüléstől.Továbbra is kapcsolatban maradtunk évente visszajárok kontrollra és akármikor kérdezhetek ha valamit nem tudok szóval szerintem hülyeséget csinálsz, de ez csak az én véleményem!

2020. febr. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!