Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fája a hátam! Mit tegyek?

Fája a hátam! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma egy hete voltam egy haveromnak segíteni fát hozni az erdőről. Akkor éreztem már, hogy picit megerőltettem a hátam amint dobtam fel a nagy fákat az autóra. Aznap nem fájt annyira de másnaptól nem szünik egyáltalán... a hátam bal feleannyita fáj, még tapintásra is, hogy néha benyilallik a bordákba. Szóval a kérdésem az lenne, hogy lehet ez komolyabb probléma? Vagy normális, ugyan járok edzeni, de nem emelek ennyit s ilyen sok ideig. Általában estére már nem fáj annyira így hogy egész nap egyetemen vagyok. De másnap reggel kezdődik...
2020. febr. 27. 06:50
 1/6 anonim ***** válasza:
És mi akadályoz abban, hogy orvoshoz menj?
2020. febr. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát most ebben a virusos időszakban nehéz az orvostól időpontot kapni. Próbáltam de jó előre be van táblázva, de akkor ez lesz
2020. febr. 27. 06:57
 3/6 anonim ***** válasza:
43%
Ha edzeni is jársz, akkor próbálj meg bokánál rögzítetten fejjel lefelé lógni pár percet ill. ha van, akkor kipróbálni a gerincnyújtó (denevér-) padot. Nagy valószínűséggel nyaki/háti csigolyák közti porckorong megterhelése okozza (bár vírusfertőzés is belejátszhat). Vagy menj el egy csontkovácshoz. Diklofenák tartalmú gyógyszer csökkenti a fájdalmat.
2020. febr. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon szépen! Mindenképp kipróbálom, hát egy pontban fáj, lehet ugyan virusos is. De nagyon remélem nem az...
2020. febr. 27. 07:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez egyszerű izom fájdalom.Farakásnál nem a napi izmok dolgoznak.Nem vagy ehhez hozzá szokva.Még akkor ez lenne ,ha edzeni járnál,mert itt teljesen más izmok lettek megmozgatva .Van amelyik meg is húzódhatott.Akár másfél hétig fájdogálhat.Izom láz itt is lehet.Sport krémmel kell a fájó területet bedörzsölni.Ez nem egy könnyű munka .Tapasztalat.
2020. febr. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Teslejesen igazad van utolsó. Én is így vélem, ugyan falun nőttem fel, de a világ modernizálódásával a fizai munka is eltünik!
2020. febr. 27. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!