Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Magas hemoglobin szint eredmén...

Magas hemoglobin szint eredményezhet sűrű vért?

Figyelt kérdés
Naponta nagyjából 5 liter vizet fogyasztok(más folyadék nem). Viszont minden alkalommal amikor véradáson voltam éppen belefértem az elfogadott értékeek közé(Férfiak esetében ha jól tudom ez 130-180). Legutóbb 178-as értéket mutattak ki. A kérdésem az lenne, hogy ez eredményezhet sűrű vért? Illetve, férfiként azt tapasztaltam, hogy az erekcióm sem tökéletes, ez adódhat abból, hogy sűrű a vérem? Van, de nem 100%-os (pl 70)és nem tudom feltétlenül megtartani ezt a szintet sokáig. Nem vész el teljesen, de a minősége nagyjából 40%-osra csökken. Édesanyám, édesapám is vérhígítót szednek. Sőt, trombózisa is volt édesanyámnak. Reggeli merevedést nem minden reggel tapasztalok. Milyen jellegű orvost lenne érdemes felkeresnem ezzel a problémával?

2020. márc. 5. 10:19
 1/4 A kérdező kommentje:
27 éves vagyok.
2020. márc. 5. 10:20
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet tőle sűrű a véred, hematológiára érdemes elmenni.
2020. márc. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Indulásként kérj a háziorvosodtól beutalót laborvizsgálatra. A hemoglobint a vörösvértestek tartalmazzák és általában a hemoglobin koncentráció és a vörösvértest szám egyenes arányban van egymással és többnyire a hematokrit értékkel is (ez utóbbi a vérplazma és a sejtes elemek arányát mutatja). Túlzottan magas vörösvértest szám valóban tükröződhet a magas hematokrit értékben, amikor a szűkebb ereken nehezebben mennek át a vörösvértestek a "sűrűbb" vér miatt.
2020. márc. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A lyukas bél szindróma egyik tünete a hajszáleres keringés elégtelensége. Ez pedig, igen, megemeli a hemoglobin szintet.
2020. márc. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!