Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mennyi vizelet fér el a...

Mennyi vizelet fér el a húgyhólyagban?

Figyelt kérdés
Valahol azt olvastam, hogy kb 3-4 dl a térfogata, de nekem volt már olyan extrém esetben, ha valahol nem tudtam időben wc-re menni, hogy kb 1-1,5 l vizeletem is volt.. Akkor ezek hol raktározódtak el?
2020. márc. 12. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Másfél liter simán elfér. 3-4 dl arra vonatkozik, hogy ennyinél már ingered van és jó esetben kiüríted. De képes annyit tágulni hogy másfél liter beleférjen.
2020. márc. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%
Max fél liter fér el. 3-3.5 dl nél már jelent keletkezik a vízelési inger. Ezt te is ugyan így megtaláltad volna a neten .
2020. márc. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző: nem, képzeld nem csak fél liter fér el. Elég sok katétert dugtam már emberekbe hogy ezt biztosan állítsam...
2020. márc. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor menjél vissza,és tanuljál egy kis anatómiát a vizelet rendszerről .
2020. márc. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4: te hány embert katétereztél már? Arról tudsz-e hogy ha kb 500 ml lezúdul a hólyagból akkor miért zárjuk le a katétert? Én láttam már másfél literes frakciót te észlény. Lövésed nincs az egészről, csak osztod itt az észt. Nem nekem kell visszamenni tanulni, képzeld. 10 év gyakorlati tapasztalattal talán tudom miket láttam már.
2020. márc. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!