Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az baj, ha a legtöbb egészségü...

GallitsGáborCsaba kérdése:

Az baj, ha a legtöbb egészségügyi leletemen amiket az utóbbi tizenhárom évben a diagnózis után a k. m. n. azaz külön megnevezés nélkül rövidítés szerepel?

Figyelt kérdés
Én egy nagyon ritka idegrendszeri betegségben szenvedek és a betegségem megállapítása óta eltelt évek alatt rengeteg új betegséget és sérülést állapítottak meg nálam és a diagnózisok többségénél szerepel a k.m.n. rövidítés és nem tudom ez mennyire jó vagy rossz nekem.

#k.m.n. #K.M.N. leleten
2020. ápr. 12. 03:58
 1/3 anarchy666 ***** válasza:
Számodra egyáltalán nem lényeges. Csak minden orvoslátogatásnál be kell kódolniuk a diagnózisokat, ami sokszor fárasztó, pláne ha valami speciálisat kéne. Így sokszor csak a k.m.n. formát használják, ami könnyen megtalálható.
2020. ápr. 12. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Részben így van, részben nem. Egyrészt mikor diagnózist keresel, akkor nem a k.m.n-re keresel rá, hanem arra a szervre, vagy betegségre, amivel gond van és kiadja a kódokat. A k.m.n-t akkor írjuk be, ha nincs olyan konkrét kód, amilyen problémád neked van, ez csak azt jelenti, hogy nincs részletezve. Ez csak iránydiagnózis kód, nincs jelentősége, senkit sem fog érdekelni utólag.
2020. ápr. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm szépen a válaszokat! ☺️😉😘😍
2020. ápr. 12. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!