Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Prosztatagyulladás, rák?...

Vsop99 kérdése:

Prosztatagyulladás, rák? Vizelési probléma nélkül? Segítség!

Figyelt kérdés
Tegnap voltam prosztatavizsgálaton, mert lassan fél éve a végbelemnél golf labda szerű dolgot érzek (Proktológia, rutin vérkép negatív) Azonban kb. 1 hónapja az ejakuláció nem annyira kellemes mint előtte, sokkal kevesebb spermám jön ki(fele annyi mint előtte) és olyan mintha nem ürülnék ki teljesen. Szóval ezért urológiára mentem, ahol a hasi u.h., here u.h. negatív. Azonban a fizikális vizsgálaton majdnem elájultam. Életemben nem éreztem olyan fájdalmat, mint amikor felnyúlt a doktor és végül masszázst is végzett a tenyészet miatt. Ő azt mondta valószínűleg krónikus prosztatagyulladásom van. Ma vissza kellett mennem még ondót és vizeletet is leadni. Illetve azonnal vért vettek. Mivel 1 hét az eredmény, én pedig türelmetlen vagyok és aggódó lenne 3 kérdésem. Ilyen fájdalmas prosztatagyulladás létezhet úgy, hogy vizelési panaszaim nincsenek? Ha prosztatarákom lenne, ami tudjuk hogy fiatalabb korban nem jellemző, akkor is így fájt volna a rektális vizsgálat? Köszönöm ha megnyugtattok! :) 29 éves vagyok.

2020. máj. 7. 23:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen. A prosztatagyulladás ilyen fájdalmas. Hosszú idő kigyógyulni. 2-3 hónap antibiotikum kúra is lehet.
2020. máj. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A fájdalom jellemzően a gyulladás tünete, nem a daganaté.
2020. máj. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszik! De akkor ha tényleg a gyulladás jele a fájdalom, nem értem miért küldött PSA vérvételre az orvos. Protokoll? Továbbá még mindig nem értem, hogy a fő tünet a vizeletprobléma miért nincs nálam....
2020. máj. 8. 15:39
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálam se volt. Csak a hereknél éreztem fájdalmat. Ennyiben merült ki a prosztatagyulladás.
2020. máj. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
PSA vizsgálatra mindenkit elküldenek.
2020. máj. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kockafej0 válasza:
Neked véglegesen elmúlt?
2020. máj. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én hétfőn voltam ugyanezen tünetek! Csak egy kis vizeletcsepegés is társul hozzá. Nekem a tapintás nem fájt hálistennek. Alig éreztem. Még csak ott tartok, hogy "2 hétig szedje.. dugdossa magának a proxelan végbélkúpot" ha nem múlik jöjjön vissza. UH is negatív, prosztata nagysága kornak megfelelő, herék is jók, jó vérellátással, és nem érzékenyek. Egyelőre ennyi. De a prosztatagyulladás, mint olvasgattam, rendkívül makacs, s alattomos dolog.. Nekem minden bizonnyal, egy januári hosszan elhúzódó felsőlégúti nyavaja tette be a kaput, amire augmentint is szedtem.
2020. máj. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, apám tavaly ilyenkor halt meg alig 67 évesen prosztatarák okozta csontáttétek következtében. 2018 októberében ment orvoshoz azzal hogy "valószínűleg" meghúzhatta a derekát , mert fájdogál. Semmi egyéb tünete nem volt elmondása szerint. karácsonykor leesett a lábáról teljesen. januárban már csak 52 kg volt. Összetörtek a csontjai is.. csigolya, szegycsont, bordák. Márciusban már csak 48kg volt, meggörnyedt nem gyengén, torzult a mellkasa is. Májusban már nem tudott kikelni az ágyból, és május 18.-án este vég elgyengült, már a levegővétel is nehéz volt szegénynek. Ezt tartsa szem előtt mindenki aki ódzkodik az urulógustól, és az időt húzná vele. Fél év alatt végez az emberrel ez a szar, ha már tünetes, vagy áttétes. Addig meg semmi.. legalább is semmi amire azt hinnéd "komoly" is lehet.
2020. máj. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ricsi74zhf válasza:
Ha diagnosztizálták nálad a prosztata gyulladást akkor írj rám segítek.
2020. máj. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!