Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért viszket, és fáj a...

Miért viszket, és fáj a fanszőrzetem?

Figyelt kérdés

Már elég hosszú volt a szőrzet, ezért levágtam kicsire. De most egész nap nagyon viszket és utána fáj.

Mitől lehet ez és esetleg lehet valamit csinálni?



2020. máj. 16. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

HA borotváltad, akkor okozhattál mikrosérüléseket, amik fájhatnak a bőrödön.

Ha dörzsölted is ezek után, akkor az irritáció miatt fájhat. Várni kell, amíg nagyobb lesz a szőr, addig maximum gyulladás csökkentő, hidratáló krémet tehetsz rá, például:

- körömvirág krém, vagy - mivel intim tájék - (lanolinos) babakrém.

2020. máj. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem hiszem hogy megvágtam mivel mindig viszket és fáj ha levágom.

Szóval nemtudom mitől lehet.

2020. máj. 16. 20:33
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tudom. Én is vágtam (borotváltam le) a fanszőrt, és ugyan ez volt. Csak mondom. Nem egyedi, ami veled történt.

Az izzadtság is csípheti, a szőr épp ennek az elvezetésére/párologtatására szolgál.

2020. máj. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%

A szőrzet nem fáj,csak az alatta lévő bőr terület.

Elsődlegesen fertőtlenítő spével fújjad le .

Aztán próbálkozzál gomba ölő kenőcsökkel.S ezeket legalább 1 hétig használni kell,és csak utána váltani.

De jobb lenne orvoshoz menni.

2020. máj. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Ne csinálj vele semmit, elmúlik magától! Érzékeny a bőröd, de ez nem akkora gond hogy kenőccsel kelljen kezelni. Reggelre kutya bajod! Szerintem mellőzd a borotválást meg a vágást is, nem zavar az senkit hisz férfi vagy, nem csupasz kenbaba.
2020. máj. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszi nagyon a válaszokat

:)

2020. máj. 17. 08:40
 7/7 anonim ***** válasza:
A szőrszálak lágy végei a vágástól hegyesek, szúrósak lettek, és ez irritálja a bőrödet.
2020. máj. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!