Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ez lehet a sok ülés miatt?

Ez lehet a sok ülés miatt?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat ülök itthon a koronavírus miatt. Nemrég észrevettem hogy nehezebb a vizelet ürítés. Nehezebben índul meg és kevesebb is jön. Ez lehet a sok ülés miatt? (arra gondoltam hogy a sok ülés megnyomja a prosztatát)

Igazából alig mozgok és egész nap ülök.



2020. máj. 29. 11:13
A kérdező szavazást indított:
Igen, lehet a sok ülés miatt
Nem, nem lehet a sok ülés miatt
19 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom, hogy amiatt lehet-e, de ne fogd a koronavírusra, hogy nem csinálsz semmit, amikor hetek óta lehet menni mindenfelé. Mozogjál többet, az biztosan nem tesz rosszat.

Hány éves vagy egyébként? Mert a korral azért jöhetnek a prosztataproblémák maguktól is.

2020. máj. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha vizeléskor a hólyag nem ürül ki teljesen vagy egyáltalán, akkor vizeletrekedésről, vizeletelakadásról beszélünk. Vizeletelakadás hirtelen alakul ki, és teljes vizelési képtelenséggel jár. A vizeletrekedés idült folyamat, mely inkomplett hólyagürüléssel jár. Ismert jelenség a korábban is elégtelenül ürülő hólyag hirtelen vizeletelakadása például alkoholfogyasztás hatására. A vizeletelakadás, vizeletrekedés tünetei A heveny vizeletelakadás riasztó tünetekkel jár, diszkomfortérzés, hirtelen kialakuló alhasi nyomásérzés, fájdalom; sürgető, kínzó vizelési ingerrel járó teljes vizelési képtelenség jellemzi.


Részletek: [link] A barátnőm apukájának ezt mondták.

2020. máj. 31. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!