Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Volt egy kullancs a herezacskó...

Volt egy kullancs a herezacskómon, még egész kicsi volt amikor megtaláltam, megpróbáltam kiszedni de beleszakadt sajnos. Így gondolom meghalt, körülbelül mennyi idő lesz mire elenged? Nagyon kellemetlen

Figyelt kérdés
2020. jún. 16. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Orvossal kellett volna kiszedetni, meg így beléd nyomja a nyálát és fertőző.
2020. jún. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Ahogy az egyes írja.


Menj dokihoz vele. Ki kell szedni, és lehet injekciót is kapsz majd agyhártya gyulladás és társai ellen.


Ha ma este nem szedik ki, ne lepődj meg, de akár be is gyulladhat és bedagadhat.

2020. jún. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Még senki sem válaszolt a valódi kérdésre de köszönöm az eddigi válaszokat is
2020. jún. 16. 21:11
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Ha az neked nem válasz hogy menj orvoshoz... A többit a természetes szelekció elvégzi.
2020. jún. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Ha bent marad a kullancs feje, azzal nincs teendő, pár nap alatt kilökődik magától. Ha időben kiszedted és nem nyomtad össze közben a potrohát, kicsi a fertőzés esélye.


Kend be valami fertőtlenítővel (pl. betadin) ha riasztó tünetet (pl. növekvő bőrpír, gennyesedés, láz, stb.) észlelsz, menj orvoshoz.

2020. jún. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem esik ki. Ki kell szedetned dokival. Menj vele orvoshoz, mert azt nem tudhatod hogy beléd nyomta vagy sem a trutyiját.
2020. jún. 17. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

És ha belényomta, akkor mi van? Agyhártyagyulladás ellen már késő oltani, ha már megvolt a csípés, Lyme ellen pedig csak akkor kell antibiotikumot adni, ha már megjelentek a tünetek. Pár nap alatt ki fog lökődni a feje is, ha mégsem, akkor kell csak kiszedni. Megbízható forrás:

[link]

2020. jún. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudom hogy egy idő után magától elenged ez az utolsó volt a leghasznosabb válasz
2020. jún. 17. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!