Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Normális, hogy ilyen alacsony...

Normális, hogy ilyen alacsony vagyok?

Figyelt kérdés

19 évesen 175 centi, körülöttem mindenki magasabb.

Ez magasnak vagy alacsonynak számít?



2020. júl. 11. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Átlagos. Párom 36 éves és 172 centi.

Genetikáról hallottál már?

2020. júl. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Magasnak semmiképpen, inkább átlagos. Apukám 168 centi, ha ez megnyugtat.
2020. júl. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez pont az átlag magasság egy férfinak.
2020. júl. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
171 :\.
2020. júl. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Átlagosnak írnám.


Én csak 182 cm vagyok, legfeljebb 183.

193 lenne számomra a megfelelő.

2020. júl. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
176 cm vagyok,apu is.apu 61 én 39.Ez átlagos,bár én is szerettem volna mindíg magasabb lenni.Nem jött össze.Olvastam hogy már előállították a növekedési hormont,ezt a cikk részletet találtam:Azt, hogy van-e lehetőség még a növekedésre, csontkorvizsgálattal lehet megállapítani. Ez leggyakrabban egy egyszerű kézröntgenfelvétellel történik. Különböző módszerekkel, a betegről készült felvételt hasonlítjuk össze adott életkorú emberek kézröntgen felvételeivel. A Greulich-Pyle-féle módszer egyszerűbb, a Tanner-Whitehouse-módszer bonyolultabb. Mindkettő használatos a gyakorlatban. A felvételek elemzése alapján kiderülhet, hogy a csontkor az életkornak megfelelő, annál elmaradtabb vagy előrehaladottabb. A lányoknál hamarabb zárul Átlagos esetben a lányoknál kb. 15-16 éves korban zárulnak be véglegesen az epifízisfugák, fiúknál ez 17-18 éves korig is kitolódhat. Normálisan a csontkor az életkorral megegyezik. Növekedési hormon hiány esetén a csontkor az életkortól elmarad. A növekedési zónák az életkorhoz viszonyítva kicsit hosszabb ideig vannak nyitva, a csontok érése késik. Az ilyen betegek meghatározott kritériumokkal, a vizsgálati eredmények alapján, növekedésihormon-kezelésben részesülhetnek. Ezt addig folytatják, ameddig van nyitott epifízisfuga. Az alacsony növekedésű, GH-hiányos gyermekeket minél hamarabb kezdik el növekedési hormonnal kezelni, annál magasabbra tudnak nőni. Az epifízisfugák azonban, ha kicsit lassabban is, de előbb-utóbb a GH-hiányos betegeknél is bezáródnak. Ha ilyenkor, tehát későn kerülnek orvoshoz, sajnos már nem érhető el magasságnövekedés. Előrehaladottabb csontkor esetén a növekedés befejeződése az életkorból várhatónál hamarabb következik be. A csontok érése ekkor felgyorsult. A kiváltó ok függvényében kell kezelni, de előfordul olyan eset is, amikor nem szükséges beavatkozni. Összefoglalva tehát elmondható, hogy ha alacsony a gyermek, minél hamarabb vigyék a szülők őt gyermekendokrinológiai szakrendelésre. A növekedési zónák zárulása után már nem tudunk segíteni az alacsony növekedésben szenvedő betegeknek.
2020. júl. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon a férfiak átlag magassága 176 cm. A magasságos teljesen átlagos. Nem vagy magas, de alacsony sem.


[link]

2020. júl. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Nem 150 cm alatti vagy. Én 25 évesen vagyok 170 cm és nagyobb a csajoknál. A magasságommal pedig tökéletesen elégedett vagyok.
2020. júl. 12. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem normális a magasságod pont megfelelő nem alacsony és nem is túl magas.
2020. júl. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
manapság egészen magasra nőnek az emberek. A honfoglaló magyarok kifejezetten alacsonyak voltak hozzád képest.
2020. júl. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!