Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymafék műtés után a bőr...

CrossSad kérdése:

Fitymafék műtés után a bőr ismét fogja fedni a makkot?

Figyelt kérdés
15 vagyok,rövid fitymafékem van.Még nem közöltem szüleimmel,de mostmár azon vagyok hogy minnél hamarabb elmondjam,es megoldodjon a problema. Csak nem tudom hogy zavaró lehet e,ha utanna a bőr nem megy vissza a helyére.

2020. júl. 19. 09:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha fékkel van probléma akkor csak azt a részt vágják. A fityma marad.
2020. júl. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nyitóoldal / Urológia / Fitymafék műtét

Fitymafék műtét


A fitymafék a férfi nemi szerv előbőrét (fitymát) kapcsolja a makkhoz a pénisz alsó részén. A rövid fitymafék egy enyhe rendellenesség, amely merev állapotban nem engedi az egyébként kellő tágasságú fitymát hátracsúszni. Ilyenkor a pénisz alsó felén egy kis feszülő húr látható. Ennek az állapotnak az a veszélye, hogy nemi aktus közben elszakadhat, komoly, néha nehezen csillapítható vérzést okozva.


A fitymafék műtét (frenulotomia) a fitymafék rövidsége, berepedése vagy vérzése esetén válik szükségessé. A betegség általános tünete, hogy a páciensek nem képesek a fitymát megfelelően hátrahúzni. Ilyenkor javasolt a rövid fék átvágása. Kezelés nélkül hegesedés léphet fel, ami a sérülés kiújulásához vezethet fizikai irritáció, illetve szexuális együttlét során. Nem érdemes tehát halogatni az időpontkérést az urológushoz, hiszen az időben megkezdett kezelésekkel elkerülhetjük a komolyabb szövődmények kialakulását.


A körülbelül 10-15 perces műtétet helyi érzéstelenítésben végezzük, amikor is a fertőtlenítés és érzéstelenítő injekció adását követően a fitymaféket átvágjuk. Az eljárás, mint minden más műtét is, szövődményekkel járhat (például gyulladás, sebgyógyulási zavar, sebszétválás, vérzés, vérömleny keletkezés), azonban a műtét sikerességi aránya nagyon kedvező. A beavatkozás után az érintett műtéti területen enyhe fájdalom és húzó érzés jelentkezhet, egyes esetekben enyhe duzzanat is előfordulhat. A teljes gyógyuláshoz kb. 2 hét szükséges, addig erőltetni nem szabad.


Ha urológiai betegségre gyanakszol, javasoljuk, kérj időpontot urológus szakemberünkhöz.


A konzultáció és az ultrahang vizsgálattal kiegészített urológiai konzultáció díját itt találod.


Le írom melyik oldalról írtam ki mer ha kérdésed van még azon az oldalt meg teheted és orvos válaszol:

Fitymafék műtét - Urológia | Med-Aesthetica

www.medaesthetica.hu › urologia › fitymafek-mutet

A fitymafék műtét (frenulotomia) a fitymafék rövidsége, berepedése vagy ... A fitymafék a férfi nemi szerv előbőrét (fitymát) kapcsolja a makkhoz a pénisz alsó ... A beavatkozás után az érintett műtéti területen enyhe fájdalom és húzó érzés ...

2020. júl. 20. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!