Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Megvastagodott hámréteg a...

Megvastagodott hámréteg a péniszen?

Figyelt kérdés
A bőrgyógyászom diagnosztizált korábban egy lichen sclerosus et atrophicus nevű betegséggel, ami állítólag úgy mutatkozott nálam hogy a hámréteg nagyon meggyengült a makkomon, de korábban az igazat megvallva volt egy balantiszes fertőzésem is ami kezelve lett mindenféle gombaölő és szteroidos krémmel, így rejtély, hogy a krémek gyengítették meg a réteget, vagy az a betegség ez nem derült ki. Mivel azokat már nem használom rég, így neogranormonnal sikerült visszahámosítani a bőr rétegét valamennyire, de most az a gond, mintha nehezebb lenne a péniszemen a bőr, vagy nem tudom olyan furcsa. Elég sokáig kezeltem vele a bőrfelületet. Már nem gyenge a hámréteg szerencsére, de olyan vaskos lett érintésre :D Az orvos meg konkrétan nem mondta meddig kenjem, csak azt hogy ameddig meg nem szűnik a baj. Ha már nem használom a neogranormont visszaáll a bőr normális állapotára, vagy már nehézkes marad? Egyébként az a poén, hogy az urológus meg semmi kórosat nem talált, a bőrgyógyász meg belém ültette az ideget ezzel az autoimmun betegséggel, ami lehet nálam sose létezett csak a krémezés cseszett be. De ez meg egy ördögi kör volt eleve, mert ha nem kezelem gyulladt maradt volna és nem volt épp kellemes, ennek a sok gombásodás elleni krémnek meg ugyebár vannak durva mellékhatásai, ha jól tudom a szteroidosnak van pont olyan is ami a hámréteget gyengíti meg nem kicsit.

2020. aug. 11. 21:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, ezért nem állítom, hogy a problémád a szteroid mellékhatásával (gyengíti a hámréteget) egyezik az én problémámmal.

Én teljesen más ok miatt szedek kis mennyiségű szteroidot és a bőr a testemen (főleg a karjaimon, kézfejemen) annyira levékonyodott, hogy szinte cigarettapapír-szerű, ráncos és nagyon sérülékeny a bőröm.

Mindezzel arra célzok, hogy alighanem nálad is a szteroid gyengítette a hámréteget, de ezt ne vedd készpénznek, mert nem vagyok orvos, de az orvosom az én esetemben azt mondta, hogy ez a szteroid miatt van.

2020. aug. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A neogranormontól nem lesz vaskos vagy nehéz a bőr. Ez nem egy bőrépítő dolog. Segíti a sérült bőrfelület hámosítását, de nem pakol rá plusz bőrréteget, és a tested sem fog termelni tőle plusz bőrréteget. Amennyiben úgy érzed, hogy sokkal vastagabb a hámréteg mint kellene, akkor ott valami olyan gond van, hogy a tested rossz jelzéseket küldd az agynak, aki beindítja a folyamatot,miszerint túltermeli a bőrréteget, de ez brutálisan ritka és általában hegeknél fordul elő, hogy tovább hegesedik és egyre nagyobb heggumó alakul ki. Maximum csak megszoktad már hogy elvékonyodott és most fura hogy már normális.
2020. aug. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Lehet, mert legutoljára urológus látott és nem talált eltérést. Csak tapintásra kicsit olyan nehézkesebb, de nem látni látványosan hogy vastag lenne, de azelőtt a sok krémtől meg elvékonyodott nagyon. Biztos csak idő kell akkor még visszaáll rendesen.
2020. aug. 12. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!