Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Lehet, illetve szabad-e...

Adi95 kérdése:

Lehet, illetve szabad-e vérnyomáscsökkentő gyógyszer bevétele után alkoholt fogyasztani?

Figyelt kérdés

A betegtájékoztató szerint belehet venni étkezéstől független, vízzel vagy más folyadékkal.

Egyébként csak egy apró kérdés még ha tudtok segíteni. Az utóbbi időben lett kissé magasabb a vérnyomásom. Ma a reggeli órákban megmértem akkor volt 156/ valamennyi, nappal 167-8/ valamennyi, illetve az esti órákban ismét mértem akkor volt szintén 168/90 ezért vettem be. Az utolsó kérdésem lett volna, hogy ezek nagyon magas számok már (25 vagyok férfi), illetve kell tartani súlyosabb próblémáktól? A múlt héten mindig 140, illetve 140 150 között volt

Előre is nagyon köszi a válaszokat :)



2020. aug. 20. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Lehet-nem lehet én szoktam. Nem tudok róla, hogy valami bajom lenne, laborra is járok néha. Ez persze nem jelenti azt, hogy neked sem lesz, nem tudom mit szedsz és hogy reagálnál rá, szóval inkább ne tedd. Ha amúgy nincsenek tünetei a magas vérnyomásnak inkább hagyd ki a gyógyszert arra a napra, amikor inni akarsz.
2020. aug. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én a helyedben elmennék orvoshoz, hogy beállítsa a vérnyomásomat. a 140 is már-már súrolja a határokat... de a 150-160-170es vérnyomás végképp magas.
2020. aug. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A más folyadék alatt nyilván nem pálinkát értettek a tájékoztatóban. De ha pl reggel veszed be a gyógyszert, akkor délben ihatsz egy pohár bort/sört.

140 fölött már magas, orvoshoz kell menni. Elfárad az szív és az erek. Nem holnap lesz komolyabb bajod, de gondolom 40 évesen sem akarsz infarktust kapni.

2020. aug. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Magas bizony. Gondolom, erre állandó gyógyszer kellene. Szabad alkoholt inni, de némi idő, minimum egy ora teljen el a gyógyszer bevétel és alkohol között. De csak ritka alkalmakkor igyál, mértékkel, mivel az alkohol is károsan befolyásolja a vérnyomást.
2020. aug. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amig nincs beállitva addig ne igyál semmi alkoholt. Hogy mi az oka nem biztos hogy rájönnek, te is figyeld magad.. . Stress is lehet az ok. Kell verkép, aztán kardiologus, hasi uh, és lehet még több vizs. is..
2020. aug. 21. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mit szedsz?
2020. aug. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!