Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A köldökpiercing szúrásától...

A köldökpiercing szúrásától mennyi idő, míg a köldököm rendbe jön?

Figyelt kérdés
3 hete rakták be, de még mindig piros.

2020. szept. 7. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Menjél orvoshoz vele, az már gyullladt.
2020. szept. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kenegeted a fertőtlenítővel?


3 hét után már el kellene kezdenie szépen gyógyulni és nem pirosnak lennie. Vagy te nem figyeltél oda rendesen a higiéniára vagy a pc-d nem volt teljesen steril, esetleg az anyaga nem orvosi acél és a tested ki akarja lökni magából.

2020. szept. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem hemperegtem vele mocsokban, nem is fürödtem vele, meg strandon se voltam, meg tavakban sem.
2020. szept. 7. 15:10
 4/6 anonim ***** válasza:

Hali! :)


Küldj képet, az többet elárul!

2020. szept. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A köldökpiercing egy felszíni ékszer, aminek látszólagos gyógyulási ideje 6-12 hét, míg teljes gyógyulási ideje nagyjából 6 hónap-12 hónapra tehető.

6-12 hétig mutatkozhat pirosság, enyhe váladékozás, viszketés, utána már nem nagyon, csak ha esetleg rosszul bánsz vele.

Nem tudom mivel és hogyan kezeled, milyen kezdőékszer van benne, hogyan lett szúrva, így a továbbiakról nehéz mondani akármit.

Ha túl mélyre lett szúrva és szorítja a két végét a bőr, akkor nem jó az ékszer benne, ha túl lötyögős és alig van rajta bőr, akkor ki fog lökődni, ha keloid/vadhús nőtt rá/mellé, akkor az is más...

Normális esetben: titán száras ékszer, octenisept folyadékkal való ápolás napi 4-5x az első, legfeljebb a második hónapban, majd utána elég a napi 2-3x. Kiáztatni tilos legalább 4 héten át, de jobb, ha minél tovább marad a szárazon. (Kiáztatás alatt értem a strandot, uszodát, gőzfürdőt, szaunát, kádban ázást, a szolárium is tilos egy hónapig, viszont zuhanyozni kell, akkor érheti víz, de ne hosszú időre. Zuhanyzás után kezeld/ápold le.) Hasizom, vagy más hasi terhelős edzés és munka nem túl jó neki, illetve az olyan ruhák sem, amik elnyomják, vagy bele-bele akadnak. Mondanám is tovább még, de most inkább csak ennyi ;)

2020. szept. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a kimerítő, hasznos választ!
2020. szept. 10. 02:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!