Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Munkahelyemen 8 órát állok...

Munkahelyemen 8 órát állok folyamatosan, néha néha mozgok, de főként egy helyben állok, és fáj a talpam, térdem!?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég kezdtem a munkát és 8 órát kell állni, nagyrészt egy helyben, de van hogy ide oda kell mennem közben.

Viszont iszonyatosan fáj a talpam illetve a térdem. Mi lehet az oka, mivel lehetne ezt a helyzetet javítani?

A bokámnál az inak is fájnak.


Valakinek valami tipp?

Mikorra szokna hozzá a lábam, vagy hogyan lehetne könnyíteni.

Munkacipő van, így annak cseréje nem megoldható hiszen kötelező viselet.


Válaszokat előre is köszönöm



2020. szept. 7. 22:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg egy jó talpbetét?

Próbálj néha leülni, leguggolni, megmozgatni magad, lábkörzéseket csinálni. És kezdj el valamilyen erősítő sportot.

2020. szept. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!


A mai napon vettem egy gél talpbetétet a gyógyszertárból, holnap kiderül hogy változtat e valamin. Mert igy eléggé szenvedés eddig 😕

Pedig a munka nem rossz, csak ez az ami nagyon rossz...

2020. szept. 7. 22:39
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ortopédiai kérdezd meg, hogy mit javasolnak. Nekem úgynevezett "szendvics" talpbetét kell. Én minden sport/szaladgalós cipőmben van. Speciel én nem bírom a nagyon lapostalpú cipőket. Ez betét pedig egy kis tartást ad. Gyógyászati segédeszköz boltban kapható. Ára asszem 2500-4000ft között mozog.
2020. szept. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm Szépen 🤗!

Megpróbálom most ezzel a gél talpbetéttel, ha nem lesz jobb, akkor elmegyek ortopédiára és segítséget kérek!

Köszönöm mégegyszer ❤️

2020. szept. 7. 22:45
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A gél talpbetét nem rossz, sőt vannak kifejezetten fizikai munkára, sportokhoz ilyen betétek (például a DM-nél)


[link]


Bokára - térdre is lehet kapni rögzítő, tartást elősegítő -úgynevezett- térdvédőt, bokavédőt (a legjobb mágneses - az fájdalmat is csillapít), esetleg gyógyszertárban fáslit.

Még az a szerencse, hogy a derekad nem fáj.

Viszont annak is igazad kell adnom, aki ezen testrészek megerősítését javasolta sporttal, edzéssel.

2020. szept. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Mai napom végén igazából annyit tudnék mondani hogy valamivel jobb volt, picivel később jött elő a probléma, ismételten fáj a talpam, pontosabban a sarok rész. Illetve a bokámnál az in, vagy nem tudom ahol ugye hajlik a lábam.

De a térdem ma nem fájt, szóval ennyiből jobb.

Nem tudom mivel tudok még rajta javítani úgy vagyok vele jelenleg, hogy remélhetőleg hamar megszokja a lábam ezt a napi terhelést és ha fájni is fog, már minimális fájdalom lesz csak amit kibírok!


Edzés szempontjából, sportolás szempontjából mik a legjobb edzéstervek amik kifejezetten erre a részre lennének kitalálva?

2020. szept. 8. 17:58
 7/16 anonim ***** válasza:

Egyet linkelek a sok közül:

[link]


Bizonyára van még más, hasonló gyakorlat.

Egyesek mondják a biciklizést is, talán igazuk lehet.

2020. szept. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen ✌️
2020. szept. 8. 22:46
 9/16 anonim ***** válasza:
Én a kettlebellezést ajánlom, edző felügyeletével. Én sem bírtam sokat állni derékfájás miatt, de néhány hónap rendszeres edzés után végigálltam egy háromórás mítinget gond nélkül. Tokától bokáig megerősíti minden izmodat, így egyiket sem fogod túlterhelni azért, hogy a másikat kíméld.
2020. szept. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Néhány hètig ez lesz sajnos, nekem is meg kellett szokni, mikor elkezdtem. Viszont azóta megy problémamentesen.
2020. szept. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!