Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Már meglévő HPV fertőzésen...

Már meglévő HPV fertőzésen segíthet a Gardisil 9 védőoltás?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve küzdök HPV, condyline szemölcsökkel. A nagyját kezeltem de néhol még mindig látok 1-2 újat kb. Tűhegynyi szemölcsöt. Az orvos felírta nekem a gardisil 9 védőoltást. Érdeklődni szeretnék, hogy a már meglévő szemölcsökön segíthet a védőoltás álltal kiváltott védelem.


Mádosik kérdés: A spermámban megtalálható ez a vírus? Leginkább spermával terjed? A tűhegynyi 1-2 szemölcs 100% átadja a partneremnek a betegséget? Vagy csak akkor ha elvan kaparva vagy sérült, pld borotvás szörtelenítés.


Köszi a választ!



2020. okt. 15. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A védőoltás csak akkor véd, ha még nem kaptad el a vírust. Pontosan ezért védőoltás. És igen, tovább adható, főként orális szexszel terjed és igen, ilyen állapotban is fertőző.
2020. okt. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
43%

Viszont nem 100%, hogy a partnered is elkapja. A férjem múlt hónapban ment orvoshoz a fura "bütykeivel", mire kiderült, hogy neki is pont ez van, évek óta. Nekem kb 5 éve volt egyszer pozitív a hpv eredményem, azóta fél éve járok szűrésre, mindig negatív.

De a már meglévőkre nem jó a védőoltás.

2020. okt. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2-es, leírod hogy nem 100%, hogy a partner elkapja, majd írod hogy elkaptad.


1-es leírt mindent.

2020. okt. 16. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
a vírus közvetlen bőr-bőr, nyálkahártya-nyálkahártya úton terjed, sajnos nagyon fertozo, es a gumi sem nyujt vedelmet, az orvost ezekrol nem tajekoztatott? Negativ teszttel lehet csak szexelni.
2020. okt. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!