Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Relatív fityma szűkület Mit...

Okorapatijeno kérdése:

Relatív fityma szűkület Mit csináljon? Tovább lent

Figyelt kérdés

Van egy haverom aki 13 éves és olyan baja van hogy ha fel áll neki a nemi szerve akkor nem bírja fel húzni a fitymát csak egy nagyon kicsit de a makk felénél tovább már nem bírja húzni. Utána olvasott hogy valószínűleg ez relatív fityma szűkület.

És az a kérdése hogy mit tegyen? Szóljon szüleinek? És ha szóljon hogy mondja el nekik?



2020. nov. 1. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Szóljon a szüleinek, mert ezt műteni kell. Azt is mond meg a haverodnak, hogy nem kell aggódni, egyszerű a műtét, hamar fel lehet épülni.


Ja meg azt is mond meg a haverodnak, hogy ha nem akarja, hogy le kelljen nyisszantani a brét egy jó kis spanyolgallér miatt, akkor ne erőltesse a hátrahúzást.


Nekem is volt, tapasztatból beszélek. Én nagyon örültem volna, ha egy haverom ezeket elmondja nekem.

2020. nov. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
90%

Üzenem a "haverodnak", hogy még korai pánikolni. 13 évesen még nekem is relatív szűkületem volt, sőt, nem sokkal, de lehet, hogy semmivel sem korábban még lankadtan se ment hátra. Felnőttként tökéletesen működik.


Nagyon nem örültem volna, ha például egy orvosi vizsgálaton észreveszik és rögtön küldenek műtétre. Gyerekkorban teljesen normális az is, ha egyáltalán nem lehet hátrahúzni, a legtöbb esetben magától megoldódik, kinek hamarabb, kinek később. Ha 18 éves korában is ilyen marad, akkor persze már nem fog magától megjavulni.


Arra viszont tényleg figyelni kell, hogy ne szoruljon a makk mögé, mert ha nem megy vissza, az sürgősségi beavatkozást igényel (ilyen esetben nem kérdés, hogy szóljunk-e a szülőknek).

2020. nov. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól gondolja, ez tényleg relatív fitymaszűkület lehet. A szüleinek pont úgy kell elmondani, ahogy itt is leírtad! Ez alapján ők is érteni fogják, mi a gond és el tudják kísérni az urológiára, hogy egy szakorvos is ránézzen!
2020. nov. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szóljon a szüleinek és menjen el vele orvoshoz
2020. nov. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Mindképp a körülmetélés javasolt, egyszer kell csak műteni és többet nem lesz gond.
2020. nov. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akik azt javalsolják hogy szóljon a szüleinek a haverom akkor mit mondjon?
2020. nov. 2. 19:11
 7/7 anonim ***** válasza:
70%

Mit mondjon? Azt amit leírtál: "ha feláll a nemi szerve, akkor nem bírja felhúzni a fitymát csak egy nagyon kicsit, de a makk felénél tovább már nem bírja húzni".

Ha ez a helyzet, ezt kell mondani.

2020. nov. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!