Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hólyagok a makkon? (képekkel)

Hólyagok a makkon? (képekkel)

Figyelt kérdés

Kb 3 hónapja jöttek elő először a makkom peremén ezek az apró hólyagok. Többféle kenőcsöt használtam, pár nap alatt eltűntek, de időről időre visszatérnek. Szexualis életet nem élek.

Egyáltalán nem viszketnek, viszont érintésre elég érzékenyek.

Van ötletetek, hogy mi lehet ez?

Gondoltam allergiára, váltottam tusfürdőt, de nem múlt el a probléma. Célszerű lenne orvoshoz fordulni vele?

Képek:


[link]


[link]


[link]



2020. nov. 14. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Célszerű orvoshoz fordulni, szerintem először egy bőrgyógyászhoz, ha úgy látja jónak ő majd beutal urológiára. Sok minden lehet sajnos, egészen banális dolog is okozhatja, pl. irritálja valami, nem csak a tusfürdő lehet ez, de mondjuk a mosószer vagy az öblítő is, alsóneműd anyaga, allergiás reakció valami olyasmire amit eszel, etc. Nyilván lehet bármilyen vírusos, bekteriális, gombás fertőzés is. Lehet valamilyen más betegségnek is a tünete. Nekem is volt egyébként ilyesmi, nem sok csak 1-2 pötty, végül kiderült hogy egy hugyúti fertőzés mellékhatása volt, de ez sajnos nem volt azonnal egyértelmű és elég hosszú idő volt mire sikerült megszabadulni tőle.
2020. nov. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Egyes, urológiára??? Tudod, hogy az urológus mivel foglalkozik?
2020. nov. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem kidörzsölődött vagy tusfürdőre allergiás a bőröd. Próbáld ki a fürdést pár napig csak sima vízzel. Ez a kiütés nem urológiai probléma, inkább allergiás reakció.
2020. nov. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért ne csak sima vízzel fürödj. Használj babának való tusfürdőt. Ezek elvileg antiallergének.


Ha továbbra is előjön akkor okozhatja akár az öblítő vagy a mosószer is.


Ha nem múlik el, vagy újra előjön akkor bőrgyógyászatra menj és ne urológiára.

2020. nov. 15. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Hiába lett kettes lepontozva, neki van igaza. Az urológia nem ezzel foglalkozik:


"Az urológia illetve az urológus, a húgyutak (vese, húgyvezeték, húgyhólyag, húgycső) veleszületett és szerzett rendellenességeivel, betegségeivel foglakozik. Ide sorolhatók a fejlődési rendellenességek, a fertőzések, gyulladások, a kövességek, vizeletürítési nehézségek – nehézvizelés, akaratlan vizeletvesztés –, valamint a daganatos megbetegedések."


Ennyire ért itt mindenki hozzá.

2020. nov. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

Leírtam érthetően hogy nekem egy hugyúti fertőzés mellékhatása volt az ilyen jellegű pöttyösödés, a hugyúti fertőzéssel pedig az urológus foglalkozik!


Ezért írtam hogy bőrgyógyász, aztán ha az majd úgy látja hogy valami urológiai probléma mellékhatása lehet akkor majd ő beutal.


Nincs jobb dolgotok, mint hogy ezen rugóztok? Ráadásul tök feleslegesen.

2020. nov. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ! :)

Allergiára gyanakszom én is, de majd a bőrgyógyász megmondja!

2020. nov. 15. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!