Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fiús szülők nálatok hogy...

Fiús szülők nálatok hogy kezeltetek a fityma kérdést ?

Figyelt kérdés
Eltérőek a vélemények e kérdésben tanácstalan vagyok 6 éves a fiam félig megy hatra neki csak a bőr

2021. jan. 7. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Szakember felkeresése mondjuk egy jó ötlet lenne... Majd ő megmondja, hogy mi a teendő.
2021. jan. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Egészen kisgyerek kortól ellenőriztük (ill. ellenőriztem én apaként), hogy mennyire lehet visszahúzni, megtanítottam, hogyan kell megmosni visszahúzott fityma esetén, ha pl. begyulladt ill. az unokámra is rendszeresen rákérdezek, hogy megmosta-e rendesen. Kisgyerek korban tágulékony, nyújtható, gyulladások esetén azonban hajlamos hegesedésre, ami a tágulékonyságot gátolja.
2021. jan. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem értem, a második válaszolót ki az aki nem hasznos-ozta (50%), mikor így kellene a családban ellenőrizni. Ha nincs apa, akkor az anyának. Kisgyerek kortól ez szükséges, nem valami perverzió! Mert egyébként hogyan, honnan tanuljon a gyerek, ha nem oktatják?
2021. jan. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17%
#3-as én voltam, aki lepontozta a 2-est. Rossz volt olvasni, amit írt. Egyszerűen azért, mert én apám alkoholista volt és molesztált kis koromban. Továbbá egyik férfi orvosom elrontott nekem egy kisebb fajta műtétet, egy másik férfi orvos szintúgy. Azóta egyszerűen undorom a férfiaktól és az orvosoktól, hogy hozzám érjenek bárhol is. Csak női orvosokhoz megyek, mert ők bennük nem csalódtam még, és kedvesebbek is hozzám. Inkább az anya ellenőrizze a gyerek fütyijét, mert egy anya kevésbé fogja a fiú gyermekét molesztálni, mint egy apa. Bármennyire is kínos a gyereknek vagy az anyának, sokkal erősebb egy anyai kapcsolat a fiúnak, mint az apjával. Ez egyszerű lélektan.
2021. jan. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

#4: Sajnálom, hogy ezek történtek veled. Igen, így már érthető, mért értékeltél, ahogy. DE általánosságban véve a szülőknek kellene ezt ellenőrizni, tanítani. Én kisgyermekekkel - gyermekotthonban - dolgoztam majdnem 30 éven keresztül, s nekem mint ápolónőnek a betegszobán kellett kezelni ezeket a letapadt fitymás dolgokat. Ám a családnak kell megtanítani elvikben ezeket a dolgokat. Találkoztam fórumon sajnos olyannal, aki életében nem hallott a makk-fityma tisztán tartásáról, s most felnőttként próbálja helyrehozni az eddig hanyagolt dolgokat.


Igazából most is írhatnám, hogy kamillás áztatás, tisztítás, krémes tágítás, a kérdezőnek, de valóban jobb, ha előbb szakember megnézi. Nálunk is gyerekorvos nézte meg őket, és ha a fentebb említettek nem hozták helyre, akkor jött a sebészet, ahol feltépték. Aztán az előírt antibiotikumos kenőccsel kezeltük, meg amit előírtak.


DE gondolom, majd megint jön valaki, akinek nem tetszik, amiket leírtam, és majd lepontoz a béka s*gge alá. Mert az egészségügy az, amihez mindenki professzionális szinten ért.

2021. jan. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
ad #4, a különböző nemű szülővel a "normális" családban felnőtt gyereknek némileg eltérő a kapcsolata, tapasztalatom szerint (legalább is nálunk) a tárgyilagosabb helyzetek velem, mint apával jobban, könnyebben és egyszerűbben megoldhatók (voltak). 47 éves fiam a mai napig emlékszik rá, hogy amikor 14-15 éves volt, akkor én fogtam a kezét a sümegi várhegy meredek oldalában (hogy le ne csússzon), amikor rájött a kakálás. Ezek szerint nem tekintette molesztálásnak. És nekem mutatta meg a péniszét, amikor elkapott valami mállasztó fertőzést és nekem mutatta meg az ánuszát is, amikor ott volt valami gondja. Egyikünk se tekintette molesztálásnak. És amikor elvált a feleségétől, akkor nekem sírta el a bánatát, anyja előtt mintha szégyellte volna magát.
2021. jan. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Van aki szerint ráér van aki sürgeti a megoldást. Nem tudom mi a jó
2021. jan. 10. 17:58
 8/8 anonim ***** válasza:
82%
Ezért menjetek el orvoshoz
2021. jan. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!