Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Gynecomastia eltüntetése anti...

Gynecomastia eltüntetése anti ösztrogénnel?

Figyelt kérdés
Olyan kérdésem lenne, hogy tinédzser kori elhízás hatására kialakult gynecomastiara alkalmazható-e valamilyen anti ösztrogén vagy mindenképp kés alá kell feküdjek? Ha igen a Proviron vagy Nolvadex a hatásosabb?

2021. jan. 18. 20:56
 1/3 A kérdező kommentje:
Természetesen mostmár szálkás vagyok viszont a hegyes mellek megmaradtak hiába szálkásodtam
2021. jan. 18. 21:13
 2/3 anonim ***** válasza:
Endokrinologen ott kapsz valaszt itt csak talalgatunk
2021. jan. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mindenkeppen a haziorvosoddal kell megbeszelned elso korben.

Ha jol tudom lehet ra anti-osztrogent szedni (pl. tamoxifen), akar jo eredmennyel:


[link]

"Sixty-one Chinese men with idiopathic gynecomastia were treated with 40 mg of tamoxifen daily for one of four months (median, two months). Eighty percent had complete regression of their breast swelling. No long-term side effects of tamoxifen were observed over a median follow-up period of 36 months."

2021. jan. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!