Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Gyerekkorom óta dadogok, mire...

Gyerekkorom óta dadogok, mire figyeljek vagy mit csináljak hogy társaságban ne dadogjak? 18 F

Figyelt kérdés

2021. febr. 14. 21:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is dadogok, bár az enyém nem annyira súlyos. Akkor jön elő, ha fáradt vagy stressz alatt vagyok. Néha visszahallgattam magam videókon és ledöbbentem, hogy akkor is dadogok, amikor nem veszem észre. Sokkal rosszabbá akkor válik, amikor emlékeztetnek rá vagy gúnyos megjegyzéseket tesznek vagy megpróbálják kipótolni a leblokkolt betűimnél a szavakat vagy csitítgatnak. Rém megalázó, hogy olykor értelmi fogyatékosként kezelnek a diplomám ellenére is, de felnőttként már szívbaj nélkül visszaszólok. Szóval a tanácsom, hogy ne is foglalkozz vele, légy önmagad! Aki szeret, így is szeret, aki meg ezért beszól, az nem méltó a társaságodra és a figyelmedre. Nyilván logopédus sokat segíthet, de legfőképpen az, ha hiszel magadban, hogy ez nem hátrány, hanem különleges adottság. Sok sikert!
2021. okt. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
11es ahogy írtad, az a legidegesítőbb, amikor találgatják, hogy mit akarsz mondani, s rákérdeznek,de nem találják el, s tippelgetnek tovább.
2021. okt. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2021. okt. 24. 10:12
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyik haverom dadog, de ő nagyon.

Amikor megismertem, akkor bevallom, nagyon idegesítő volt hallgatni, néhány mondata után majd szétrobbant tőle a fejem.

De amikor már megismertem, meg jól összehaverkodtunk, utána már egyáltalán nem zavart.

Már teljesen így természetes számomra, hogy ő így beszél, és semmi problémám nincs a dologgal már.

2021. nov. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!