Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Kar kattogása normális dolog...

Kar kattogása normális dolog edzés közben?

Figyelt kérdés

Elkezdtem edzeni egy alkalmazás segítségével és saját súlyon kell edzeni. Azt tapasztalom az elejétől, hogy pl. fekvőtámasz közben hajlításkor kattog a karom a könyöknél és a csont is elmozdul, majd visszaáll a helyére. Semmi fájdalommal nem jár, csak furcsa. Csak az egyik karomon van ez, és csak edzés közben. Amikor elkezdtem edzeni, akkor izomlázam volt és edzésen kívül is kattogott. Miután elmúlt az izomláz, a kattogás normál helyzetben nincs, már csak edzés alatt.

Attól tartok, hogy valami történni fog vele. Ez normális tapasztalat? Hanyagoljam a karom terhelését?



2021. febr. 15. 14:47
 1/3 anonim ***** válasza:
A kattogás fájdalom nélkül nem jelez problémát.
2021. febr. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne
2021. febr. 16. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon vagyok otthonos a témában, de ha most kezdted az edzést, feltételezem nem vagy még túl izmos... Vagyis az ízületeidet tartó izmok is gyengébbek, nem tudják még terhelés hatására tökéletesen végezni a dolgukat. Szerintem ez simán lehet a háttérben, minden esetre, ha jól bemelegítesz edzés előtt és fájdalommal nem jár a mozgás, akkor nem kéne, hogy problémát okozzon.
2021. febr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!