Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyan borotvaljam le a...

Hogyan borotvaljam le a herezacskóm?

Figyelt kérdés

Mert az bíztos, hogy normal kézi borotvával lehetetlen, még az elektromos is 70 helyen elvág.

Tippek, ötletek, tapasztalatok?


2021. febr. 18. 20:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Óvatosan.
2021. febr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sima 3 pengés eldobhatóval szoktam, óvatosan a kádban a viz alatt. Eddig nem volt problémám vele.
2021. febr. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát előbb nyírbáld le a szőrt ollóval. Rövidre. Aztán borotvahab. Feszítsd ki a bőrt, és úgy
2021. febr. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

Ha legetne pontozni a kérdést, nyomnék egy pirosat.

Simán lehet kézi borotvával is, egyszer letoltam egy zsilettel és semmi baja nem lett. Elektromossal valóban vágtam már meg maga, pengével nem. De azért én is parázok és inkább elektromos szőrvágót használok, Remingtont. Vízálló és megbízható márka, állítható vágófejjel. Csak ajánlani tudom. Persze ha belenyomod megvágja ez is, de ügyesnek kell lenni.

2021. febr. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én normál tekerős zsilett pengés borotvával is letudom borotválni vágás nélkül
2021. febr. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én általában sima 4 pengés kézi borotvával szoktam :D. Ha sokszor átmegyek rajta gyengébben, annyira nem vágja szét. Utána beülök a kádba és szétfertőtlenítem, hogy csípjen is legalább. Ami pozitívum, hogy hamar begyógyul legalább. Ha valaki tud varázstechnikát intim szőrtelenítésre, engem is érdekel :D.
2021. febr. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha egyik kézzel "kifeszíted", a másikkal vágod, akkor nem vág meg a kézi borotva! Érdemes nem egyben végigmenni rajta, hanem apró mozdulatokkal, sok részletre osztva vágni. Segít továbbá, ha meleg fürdő / meleg zuhany után csinálod. (Mindez egyébként az arc borotválására is igaz.)


Meg ez lehet magától értetődő, de sajnos relatív gyakran kell cserélni a pengét kézi borotvában, a használt penge a szőrt egyre kevésbé viszi, viszont a bőrt egyre jobban sérti.


Hogy az elektromos borotva vág, az hogy lehet? Eleve egy szitán keresztül érintkezik a bőrrel a penge, nem is közvetlenül (ezért nem borotvál olyan szépen, mint a kézi).

2021. febr. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

4-es vagyok:

én nem feszítettem ki a bőrt a pengésnél :D nem tudom miért, nem jutott eszembe, mert olyan lagymatag és rongy, hogy értelmetlennek láttam, és mégis jól leszedte, szvl ez a borotvát ajnározók mellett áll, hogy sőt, még csak ki sem kell feszíteni, csak óvatosnak lenni.


Igen, vág az elektromos, ha nulláson van. Menyj be egy media marktba és tekintsd meg hogy néz ki egy nullás vágófej. És nem nehéz kicsit jobban a kelleténél hozzáérni a bőrhöz, hogy megvágja sajnos, vagy rossz szögben tartva. De túlélhető egyébként.

2021. febr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én mindig kéziborotvával csináltam eddig. Ha nagyon hosszú, akkor vágd le ollóval, utána feszítsd ki a bőrt és úgy vágd be.

Arra figyelj, hogy egy idő után valószínüleg nem fog túl jól vágni, mivel a pengék közé bemegy a szőr. Vigyél vizet és áztasd be.

2021. febr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Menj el fodrászhoz.
2021. febr. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!