Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi okozhatja a szűkült vizelet...

Mi okozhatja a szűkült vizeletsugarat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


22/F


2 hónapja urológiai problémám (feltehetőleg gyulladás) jött elő, olyan érzésem volt, mintha nem tudtam volna kipisilni teljesen mindent, és alhasi fájdalmam is volt, meg vizelési inger. Ekkor pici genny volt a vizeletemben. Elkezdtem szedni 2 doboz 500mg Ciprinolt, de a tüneteim nem sokat javultak. Ezért az urológus megvizsgált (UH-gal is), nem talált semmit, azt mondja nem tudja mi okozhatta, de valószínűleg gyulladás, ezért felírt 1 doboz Savulint (1x1) és 1 doboz Diclofenac-ratiophramot (2x1), valamint vizeletmintát is vett. A gyógyszereket beszedtem, és megjött a vizeletteszt eredménye: minden negatív.


Ettől lehet, hogy teljesen függetlenül 10 hónapja minden vizelés után vizelet utócsepegést tapasztalok, de az urológus azt mondta, van akinél előfordul, nem kell vele semmit csinálni.


A vizelési inger mostanra megjavulni látszik, de mégis gyakran érzek ingert a húgycsövemben, mintha pici vizelet vagy valami lenne benne... Valamint ami miatt jobban aggódom, hogy az elmúlt 2-3 napban feltűnt, mintha keskenyebb sugárban jönne a vizelet.



(Fogalmam sincs, köze lehet-e hozzá, de a helyzetet tovább bonyolítja, hogy vastagbélgyulladás gyanúja is fennáll, emiatt holnapután megyek tükrözésre).


Vajon a fentebb említetteket mi okozhatja? Lehet nemibetegség miatt valami? Vagy rosszindulatú? Netán valami miatti szűkület? Illetve az eddigi vizsgálatok milyen betegséget zárnak ki?


Nagyon félek, és köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!



2021. febr. 24. 19:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Kértük többen is, hogy menjél el máshová.

Nem minden orvos jó abban amivel a pénzét keresi.

2021. febr. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Okés, fontolóra veszem, megígérem. De pl a prosztatát ő is látta, meg a egy radiológus is. Mindkettő azt mondta, rendben van.
2021. febr. 26. 13:09
 13/14 anonim ***** válasza:
De neked nem "egyetértően bólogató" orvosok kellenek, hanem olyan aki felkészültebb és megtalálja a panaszaid okát.
2021. febr. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tudok hozzátenni, hogy ha STD fertőződés fennáll, az urológus nem fogja észrevenni. Akkor se, ha hetente jársz a nyakára. Vizelettenyésztésből általános agaron nem tenyészthető.


Célzottan STD szűrést javaslok. Ureaplasma, Mycoplasma, Gonorhea, Chlamidia. Utóbbi a leggyakoribb, nők 75%-a tünetmentes. Jó hír, hogy ezt vérvétellel (Chlamidia antigén/antitest vizsgálat célzottan) ki lehet mutatni

2021. márc. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!