Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Biciklizés után herefájdalom?

Biciklizés után herefájdalom?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, nekem ez már vissza-visszatérő probléma, talán már lassan 10 éve. Ha nagyon megerőltetően futok, mondjuk fel egy hegyre, vagy pl mint ma, hogy bicikliztem, elég gyorsan, annyit érzek, hogy szépen fokozatosan el kezd fájni az egyik herém (jelenleg a jobb oldali) és szépen lassan elég nagy fájdalom alakul ki. Olyankor nagyon rossz sétálni, viszont ha leülök, felpakolom a lábaimat pl, akkor 10 perc után eltűnik a herémből a fájdalom. Ha viszont el kezdek megint sétálni fel alá, fél percen belül visszatér ez a görcsös jellegű fájdalom, igaz, nem annyira intenzíven, mint amikor elkezdődött a biciklin. Mint említettem, nem most fordult elő ez először, de mégis mi lehet ez? Herecsavarodás gondolom kizárva, mert se megduzzadva, de feljőve, se nem piros se nem fekete, annyi, hogy érzékeny ha hozzáérek. Meg nem is nagyon akut ez a fájdalom, inkább mostmár krónikusnak tekinthető. És fontos, hogy csakis megterhelő fizikai aktivitásra jelentkezik. Mi lehet ez?

2021. márc. 4. 20:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg biciklizéskor, ill. fizikai aktivitásra félig felhúzódik a here a lágyékcsatornához (herezacskó összeszűkül), és ott a folyamatos nyomás egy idő után fájdalmat okoz.
2021. márc. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És mikor fog nagyjából elmúlni? 1-2 nap?
2021. márc. 4. 23:43
 3/12 anonim ***** válasza:
Igazság szerint 6..8 perc alatt rendbe kellene jönnie. Az is lehet, hogy lágyéksérv.
2021. márc. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De mondjuk ha 2 oran keresztul ugy nyomta ahogy emlitetted az azert eleg nagy “teher” a herének, lehet tobb ido kell neki
2021. márc. 5. 00:11
 5/12 A kérdező kommentje:
Erzem a jobb oldali alhasamba is egy kicsit, ilyen fura gorcsos erzes, mint amikor hasmenesem van
2021. márc. 5. 00:12
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát egy vizsgálat nem ártana az biztos, mert így csak találgatni lehet. Lehet, hogy az orvos már ránézésre vagy tapintásra megmondaná hogy mi van.
2021. márc. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem szűkek az alsóid?
2021. márc. 5. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Inkább pont hogy lazák, lehet hogy az se jó..
2021. márc. 5. 08:09
 9/12 A kérdező kommentje:
Tapintásra semmi nincs vele, mintha nem is a herémnek lenne baja. Se elszíneződve, se bedagadva, reagál melegre, hidegre, csak fájdalom keletkezik benne ahogy elkezdek sétálni.
2021. márc. 5. 09:28
 10/12 anonim ***** válasza:
Én az alapján, hogy fizikai megterhelésre jelentkezik, valamilyen vérkeringési problémára asszociálitam. De tényleg orvosnak kéne megmutatni. Nehogy valami olyasmi legyen, amit simán lehetne kezelni, de hosszú távon bajod lesz, ha nem foglalkoznak vele.
2021. márc. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!