Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért vizelek ilyen gyakran...

Miért vizelek ilyen gyakran éjjel is?

Figyelt kérdés
Már évek óta mindig fölkelek de nem csak egyszer kétszer, ma is kb 22-6ig vagy 4szer kellett kimennem vizelni, minden 2 órában fölkeltem emiatt. Régen szar munkahelyem volt, akkor örültem annak, hogy ha fölkelek mondjuk 3kor, akkor látom, hogy még alhatok 2 órát, betudtam egy ideig megszokásnak, de már egyre durvább. Már este 7 után nem nagyon merek semmit inni, legfeljebb a fehérjeport, amit kb 2 deci vízzel keverek össze, meg alvás előtt tojást, amellé 1-2 uborkát eszek, de még így is minden éjjel ez van. Mitől lehet ez? 29 éves vagyok
2021. márc. 11. 07:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Az uborka is nagyjabol víz. De attol ez meg nem normalis. Prosztata gondokra is utalhat, hiaba vagy fiatal.
2021. márc. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Hellmano ***** válasza:
Prosztata lesz, akkor ez több, mint valószínű. El kell menni kivizsgáltatni ott megmondják, majd, hogy ez az oka vagy sem.
2021. márc. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt csak pár hete kezdtem enni estére, mert a hasamból szeretnék leadni amennyit lehet, úgyhogy a kaját kicsit átalakítottam, bár nem vagyok túlsúlyos sem, 170 cm vagyok és 76 kg, remélem nem cukorbetegség lesz.
2021. márc. 11. 07:47
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha cukorbeteg lennel, allandoan szomjas lennel, es a tulzott folyadekbevitel okozza abban az esetben a tobb vizelesi ingert is.
2021. márc. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igazából egy 2-3 litert megiszok naponta, de azt hittem ennyi a normális nem azt, hogy óránként felkelek miatta majd. Most is este 8 óta nem ittam, azóta éjjel voltam már 4szor amikor fölkeltem miatta, meg 7 óra óta megint kétszer.
2021. márc. 11. 08:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Én délután 4 órakor eszek, iszok és aztán semmi.
2021. márc. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is prosztataprobléma. Urológushoz el kéne menned.
2021. márc. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Korábban én is azt hittem, hogy ha este már nem iszom semmit, akkor jobb lesz, de a helyzet az, hogy semmi köze hozzá. Van amikor lefekvés előtt fél órával beszlopálok 3..4 deci folyadékot, és semmivel sem kell többször fölkelnem éjszaka, mintha szinte kiszáradva feküdnék le.

A nocturnal polyuria - merthogy erről beszélünk - mindenképpen kivizsgálást igényel. Az orvos kérni fog egy vizelési naplót, amiben vezetve van a napi folyadékbevitel, valamint a vizelések időpontja és mennyisége.

Lehet prosztata probléma, de ha a sűrű vizelési inger relatíve nagy mennyiségű vizeletet is eredményez, akkor más irányokba kell keresgélni..

2021. márc. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem tudom nagy mennyiségnek számít-e de nem csak pár csepp jön ki, hanem mindig 1-2 deci legalább, sőt van hogy több. A színe is sárga, nem úgy mint amikor bepiálok és már átlátszó jön a sok italtól. Tegnap is bepiáltam este, viszont így alig kellett kimennem, lehet az alkohol kiszárított, vagy nem tudom.
2021. márc. 12. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!