Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi okozhat tartós alhasi...

Mi okozhat tartós alhasi fájdalmat + hőemelkedést?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


22 éves fiú vagyok, 3 hónapja urológiai problémám (feltehetőleg gyulladás) jött elő, olyan érzésem volt, mintha nem tudtam volna kipisilni teljesen mindent, és alhasi fájdalmam is volt, meg vizelési inger. Ekkor pici genny volt a vizeletemben. Elkezdtem szedni 2 doboz 500mg Ciprinolt, de a tüneteim nem sokat javultak. Ezért az urológus megvizsgált (UH-gal is), nem talált semmit, azt mondja nem tudja mi okozhatta, de valószínűleg gyulladás, ezért felírt 1 doboz Savulint (1x1) és 1 doboz Diclofenac-ratiophramot (2x1), valamint vizeletmintát is vett. A gyógyszereket beszedtem, és megjött a vizeletteszt eredménye: minden negatív.


Azóta hasi ultrahangon is voltam, sőt vastagbéltükrözésen is, mert lehet, hogy a 3 évvel ezelőtti vastabélgyulladásom tért vissza, de mindkettő negatív.


A fenti problémák rég megjavulni látszanak, de az alhasi fájdalmat továbbra is érzek, 3 hónapja, egy nagyon enyhén a jobb oldalon.... Elég véletlenszerű, hogy mikor érzem, de gyakran előjön amikor például háton fekszem, és miközben fordulok át hasra, és mindig csak belenyilall, majd utána nem is érzem. Viszont ha erősen nyomkodom az alhasamnál, szintén érzem. És mindez 3 hónapja.


Viszont az urológus annó megnyomta a prosztatámat, és az nem fájt igazán, csak kellemetlen volt. Ez vajon jelentheti azt, hogy a húgyhólyagom vagy a vesém fáj?


1.5 hete pedig alacsony, 37.2 fokos hőemelkedésem van. Biztos, hogy nem covid, mert voltam teszten, negatív lett...


A fentebb említetteket mi okozhatja? És milyen vizsgálatot lenne érdemes csináltatni? Esetleg nemibetegség?


Megyek tovább urológushoz, de addig is nagyon meg vagyok ijedve, és már nagyon zavar. Köszönöm szépen a segítségeket!



2021. márc. 21. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Létezik nagyon nagyon lassú vakbélgyulladás
2021. márc. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az UH-n sztem látszott volna.
2021. márc. 21. 17:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Első blikkre kezdődő Cfohn, vagy Hashimoto.
2021. márc. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ezek micsodák?


Ne haragudj, de már rosszul vagyok a neten való betegség utáni kutakodástól. Mi okozza ezeket, mennyire veszélyesek, hogyan lehet kivizsgálni ezeket?


Köszönöm szépen, ha leírod

2021. márc. 21. 20:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezek autoimmun betegségek, melyek kivételesen ott okoznak panaszt, ahol kialakultak. Több mint százféle autoimmun betegség létezik, melyek, noha a kialakulásuk belekben történik, rendre távoli tüneteket produkálnak.)
2021. márc. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. És ezeket hogyan lehet kimutatni?
2021. márc. 24. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!