Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fityma szűkület vagy csak...

Fityma szűkület vagy csak "edzeni" kell rá?

Figyelt kérdés

24 éves férfi vagyok. Soha nem tudtam arról, hogy gond lenne a péniszemmel, a szokásos általános iskolai ellenőrzésekkor is látta orvos a péniszem, szóval neki sem tűnt fel semmi. Mint mindenki más én is tizenévesként elkezdtem a maszturbálást és azóta is csinálom rendszeresen. Viszont hamarosan szeretnénk lefeküdni a barátnőmmel és én még szűz vagyok (igen tudom csak 24 évesen, nekem így alakult).

Szóval, a gond, hogy eddig valamiért sosem húztam le a fitymám recska közben mivel fájt a makkom, hiperérzékenynek éreztem (olyan "majd felugrok" mikor hozzáérek érzés).

Lehúzni a fitymám ernyedt állapotban le tudom könnyen . Mikor feláll akkor viszont fáj is hátra húzni, feszít, látom hogy az erek a bőrőn megduzzadnak a fitymán. A fityma a helyén marad nem csúszik vissza és úgy látom hogy kissé duzzadt is lesz a makk ilyenkor, nem durván de pirosabb lesz, mivel picit azért szorít a fityma.


1. Szerintetek ezt "edzéssel" lehet nyújtani? (hallottam hogy fürdés közben érdemes nyújtani). Nagyon megijedtem, hogy fitymaszűkületem lehet és semmiképp nem szeretném vágatni meg amíg nem muszáj nem mennék orvoshoz.

2. Normális, hogy ilyen érzékeny a makk, mennyi idő míg tudok szabad makkal recskázni mert ugye nagyon érzékeny?

3. Szabadon lévő makkal hogyan kell recskázni? Tudom nagyon buta kérdésnek tűnik, de mivel baromira érzékeny, szinte fáj nem tudom hogyan kéne.

4. Szexnél mindenképp hátra kell húzni a fitymát, nálatok ez hogyan van?


Előre is köszönöm szépen a válaszokat.



2021. márc. 22. 10:10
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
5. annyit tennék hozzá, hogy vízzel kimostam sokszor a fitymát belülről higéniára figyelve. Viszont a 24 év alatt szinte sose húztam teljesen le a fitymát, pont azért mert ugye fájt. Lehet csak ennyi a baj, hogy egyszerűen nem volt "tornáztatva" és most kéne kicsit? Nagyon nem tudom mitévő legyek ezért a ok szöveg és kérdés
2021. márc. 22. 10:20
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, és igen, fitymaszűkületed van
2021. márc. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Van valami különös okod rá, hogy nem mész vele orvoshoz?

Kérsz egy időpontot az urológiára, megnézik, megoldják.

Nem egy, nem két hasonló esetet láttak már, fölösleges szégyenlősnek lenned.

2021. márc. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Én heti egy "edzéssel", néhány hónap alatt megoldottam. Egy-egy alkalommal hátra húztam a fitymát és úgy hagytam 1 órát. Úgy fájt eleinte, hogy vallatni lehetett volna. Idővel egyre hosszabb ideig hagytam, persze úgy, hogy közben erektált állapotban volt és ahogy írtam hónapokkal később helyre jött. Azóta megházasodtam, és gyakori éles lövészeteken nem hagyom ellustulni.
2021. márc. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Menj orvoshoz. Ő fogja tudni megmondani, hogy mekkora mértékű, és mire van szükség.
2021. márc. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Pont a 4. válasz miatt vacilálok. Értelemszerűen inkább oldanám meg magamnak mint, hogy orvoshoz menjek. Van valakinek még ilyen tapasztalata, tudna mesélni?
2021. márc. 22. 11:34
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Próbáld először magad. Orvoshoz akkor is el tudsz menni, ha 1-2 hónap alatt, napi "gyakorlás" után sem javul. Most a covid miatt lehet, hogy nem is fogadnának.
2021. márc. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%
Az első pár alkalommal a kúra leteltével volt egy kis duzzanat is a fájdalom mellett, ami ijesztő volt, de már utána észrevehető pozitiv változás volt. Akkortájt nem volt barátnőm, így végig tudtam vinni az edzést hónapok alatt.
2021. márc. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%
A 4-es és a 8-as is én voltam.
2021. márc. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

a 4-es, 8-as, 9-eshez: Megkérdezhetem hány évesen csináltad ezt a kúrát? Elvileg csak tízen éves korban lehet még nyújtani úgy olvastam.

Azóta nem kell szabad makkal járnod-kelned? Meg maradt ez a nyúlás és könnyen megy így a szex? Egy kis duzzanat nekem is van de én is úgy látom, hogy bár elsőre ijesztő valszeg azért van mert még sosem húztam hátra. Új a helyzet nagyon.

2021. márc. 22. 11:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!