Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mitől fájhat az utolsó csigoly...

Mitől fájhat az utolsó csigolyám ha ülök?

Figyelt kérdés
Már egy jóideje fáj az ülés. Nem mindig, de sokszor előjön és néha jobban megfájdul néha kevésbé, néha meg semennyire. Nembiztos hogy a csigolyáról van szó, de ott valahol a farom végénél ahol kezdődik a vágat. Azt megjegyezném hogy ez kizárólag üléskor jelentkezik, tehát ha állok, mozgok vagy fekszek akkor semmi tünet. Motorozni is szoktam és ott is jelentkezik, valamint sima ülő helyzetben. Fogalmam sincs mitől lehet. Pár éve leestem egy kisebb tetőről és egy pallódeszkára érkeztem a fenekemmel előre, kb 2 méter magosról. Nem fájdult meg akkor semmim, feltudtam kelni és folytatni amit csináltam. Lehetséges hogy most pár év után valami kialakulhatott ott és az fáj? Milyen orvos tudná ezt egyáltalán megnézni?

2021. ápr. 11. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy röntgenfelvétel tisztázhatná, hogy van-e ott valami korábbi törés helye. Ha esetleg lesugárzó fájdalom, akkor esetleg a lumbosacrális izületnél vagy feljebb egy porckorongnál lehet probléma.
2021. ápr. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Dehát ha törés lenne, akkor a fájdalom már 2 éve amikor leestem jelentkezett volna nem? Nem lesugárzó, egy pontban van, de mikor felkelek hogy tapogassam, akkor sehol se tudom megtalálni azt a pontot, hiába nyomkodom bárhol.
2021. ápr. 11. 20:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha gerinc sérved van azt nem is tudod kitapogatni.

Mert a gerincvelőt a csont nyomja és bántja .

De ez belül van a csont belsejében.

Lehet az eséstől is valami kis repedés és az ott össze forrt a csont és lett egy kinövés. AZ is bánthatja a gerincvelőt. Megkellene röntgenezni.

Az MR kimutatja ha van valami szerv elváltozás.

2021. ápr. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!